Міф про «братній» російський народ зруйновано, хоча й дорогою ціною – політолог

302
Політолог Олександр Дем’янчук прокоментував заяви про те, що «гібридна» війна Росії й України триває уже 25 років, із моменту отримання незалежності.

На думку Дем’янчука, з огляду на пройдені роки, значна частка правди у подібних словах дійсно є. Було багато всього, що говорило про цілеспрямований тиск на Україну з боку Росії.
«1996 року Єльцин сказав, що кожен чиновник, прокинувшись уранці, має подумати, що він зробив для України. Підвищена увага до України була ще з 90-х, і це свідчить про те, що РФ не хотіла відпускати Україну й робила все для того, щоб зберігати вплив. Це не було холодною війною, але напружені відносини зберігалися з моменту розпаду СРСР», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу політолог.
Він зауважив, що уже тоді були численні опитування соціологів, які свідчили про те, що українці ставилися до росіян краще, ніж росіяни до нас: «Навіть якщо подивитися кінофільми того часу, то якийсь бовдур обов’язково був українцем».
Як наголосив експерт, ми завжди були для Росії не стільки братнім народом, скільки колонією чи чимось на кшталт цього. Хоча багато українців реально вважали росіян дружнім народом.
«Якщо були різкі висловлювання на адресу росіян, то більшість нашого ж населення це сприймала негативно. Потрібно було розпочатися гарячій фазі, щоб принаймні велика частина населення України перестала дивитися на Росію як на братній народ», – підмітив фахівець.
Аналізуючи позицію Європи він зазначив, що Захід достатньо спокійно і відсторонено ставиться до тих подій, що відбуваються.
«Десь є якась Україна, яку на карті дехто навіть не знайде, там щось відбувається, але всі говорять, що це одна з найбільш корумпованих держав. На цьому тлі РФ заявляє, що вона ні до чого не причетна й лише захищає власні цінності. Більшість людей в Європі не розуміють того, що відбувається, на всі сто відсотків. До того ж, там є хвиля своїх негативних факторів, які затьмарюють те, що відбувається в нас», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв