«За які заслуги»: експерт розповів, чому Савченко включили до делегації ПАРЄ

246
Політичний експерт Володимир Цибулько прокоментував мотиви виключення Надії Савченко зі складу української делегації ПАРЄ.

За словами Цибулька, Надію Савченко включили до складу української делегації ПАРЄ у винятковому форматі – не за квотою фракції «Батьківщина», за списками якої її обрали народним депутатом, а окремою постановою Верховної Ради. Делегування Савченко в ПАРЄ було механізмом її визволення з російського ув’язнення.
«Ніхто не розраховував, що Надія Савченко стане професійним політиком і буде ефективним діячем у ПАРЄ. Оскільки вдалося її звільнити з російської в’язниці, то основне завдання цього делегування виконано. Це не відхід від демократичних принципів. Є певні правила делегування», – наголосив у коментарі 24 політолог.
Як він зауважив, у кожної парламентської фракції є своя квота щодо делегування своїх представників до ПАРЄ. Якщо у фракції «Батьківщина» є бажання, вона може Савченко делегувати за своєю квотою.
Для прикладу він нагадав, як фракція «Оппоблок» замінила свого представника в ПАРЄ Дмитра Шпенова на Вадима Новинського. Це теж прецедент, і його треба обговорювати – але це було зроблено в рамках квоти фракції.
Коментуючи заяви Савченко, експерт висловив думку, що нардеп або не розуміє наслідків, або вона лише маріонетка в чужих руках.
Нагадаємо, напередодні Надію Савченко виключили зі складу делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Крім того, 20 грудня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій офіційно оголосив про її з фракції «Батьківщина». 23 грудня Савченко виключили з парламентського комітету з національної безпеки й оборони.

Коментарi

Коментарiв