Політолог назвав головні проблеми, що чекають на Путіна 2017 року

351
Російський політолог Дмітрій Орєшкін проаналізував основні проблеми, що чекають на Президента РФ Владіміра Путіна 2017 року.

За словами Орєшкіна, наступного року проблема номер один для Путіна – це вибори-2018.
«Йому потрібно не просто формально перемогти – голоси адміністративна система забезпечить, оскільки приблизно 12-15 мільйонів виборців проживають у так званих «електоральних султанатах», – підкреслив політолог.
«Це півтора десятка регіонів, починаючи від Чечні та закінчуючи Кемеровською областю, де скільки потрібно, стільки й намалюють. Формально як мінімум 12 мільйонів голосів у Путіна у кишені – плюс його реальна популярність, тож навіть якщо вона буде близько 15%, ці 12 мільйонів додаткових голосів гарантують йому формальну перемогу», – пояснив у статті для НВфахівець.
Щоправда, як він зауважив, кремлівському лідеру потрібна не просто формальна перемога.
«Йому потрібно те, що можна буде подати як чесну, заслужену всенародну підтримку. Наприклад, цього року з парламентськими виборами вийшло якось не густо, хоча сам Путін сказав, що результат Єдиної Росії (а він офіційно становить 54%) – результат російського суспільства, яке згуртувалося у відповідь на тиск ззовні. А потім Медведєв сказав, що це карт-бланш на продовження попередньої політики уряду. Обидві заяви – видача бажаного за дійсне, оскільки реальна підтримка Єдиної Росії знизилася порівняно з 2011 роком», – запевнив Орєшкін.
Він нагадав, що раніше її підтримували 32,4 мільйона осіб, а стало 28,5 мільйона – тобто на чотири мільйони менше. Відповідно, якщо громадяни РФ і відреагували на тиск ззовні, то вони відреагували наростанням пасивності та небажанням йти на вибори.
Крім того, експерт підмітив, що на виборах 2016 року в російській Росії, міській, просунутій Росії підтримка ЄР впала до 35-36%. При явці близько 35-40%.
«Але за рахунок електоральних султанатів – тієї ж Чечні, де прийшли 99% і майже стільки ж проголосували за Єдину Росію – партія здобула перемогу. Майже 40% всього обсягу підтримки партії – це умовна Чечня (тобто сама Чечня, а також Дагестан, Мордовія тощо). І в адміністрації це розуміють», – наголосив політолог.
За його словами, люди поставилися до виборів «нерадиво: вони розчаровані, вони не пішли голосувати. Владі це, з одного боку, вигідно – адже чим менше людей голосують, тим більша частка так званого «керованого електорату»: пенсіонерів, бюджетників, військових, ув’язнених тощо. Але навіть при них реальна підтримка Єдиної Росії – не більше 40%, крім регіонів, де були сфальсифіковані результати».
«Звісно, цю апатію можна інтерпретувати так, як пропонував свого часу Нікіта Хрущов – мовляв, народ мовчить, бо благоденствує – тобто люди не ходять на вибори, оскільки у них все добре. Але більше схоже на те, що люди не ходять на вибори, оскільки не вірять у них і не розуміють їх сенсу», – підкреслив фахівець.
Як він спрогнозував, Путіна не влаштує така ситуація 2018 року. Так, йому потрібно мобілізувати населення, придумати нову сироватку активності і позитиву.
«Наскільки я розумію, за рахунок внутрішньої політики цього зробити не вдасться, тому що для цього немає об’єктивних передумов, а ось за рахунок зовнішньої можна: тут все залежить від того, як ситуацію подати по телевізору. А оскільки телевізор повністю під контролем, то будь-яку домовленість – наприклад, з Японією з приводу Курильських островів – будуть виставляти, як велику перемогу», – висловив думку Орєшкін.
За його словами, у цілому ситуація для Путіна іде скоріше в негативному напрямку, ніж у позитивному, хоча він, як і раніше, дуже популярний. Політолог підкреслив, що у цій популярності є певна парадоксальність: 40% громадян говорять, що їм бракує грошей на їжу та одяг, але при цьому 75% громадян говорять, що справи в Росії йдуть у правильному напрямку.
Фахівець спрогнозував, що через рік, якщо ситуація на внутрішньому ринку не покращиться, відчуття, що справи йдуть у правильному напрямку, будуть підтримуватися тільки за рахунок успіхів на міжнародній арені.
«В Україні успіхів не виходить, спроби військовими засобами домогтися чогось дуже дорогі, тому доведеться шукати щось інше. Гадаю, думки кремлівської адміністрації спрямовані на Далекий Схід – домовитися з Японією, отримати звідти гроші, піднести це як велику удачу, яка змусить виборців у 2018 році підтримати Путіна», – підсумував Орєшкін.

Коментарi

Коментарiв