СБУ виявила мережу інформаторів бойовиків на Донбасі, через яких гинули люди

165
Служба безпеки України викрила на Донбасі мережу інформаторів бойовиків, які місяцями системно «зливали» терористам дані про лінію української оборони в Торецьку.

Затримані запевнили, що «зливали» інформацію не за гроші, а через те, що прагнуть повернути Радянський Союз.
«Поки українські воїни на Донбасі крок за кроком звільняють окуповану територію, за ними піднімають голову ті, хто готовий вистрелити у спину. Такого насправді ще не було», – ідеться у сюжеті ТСН.
СБУ вдалося викрити цілу мережу агентів бойовиків. Зокрема, пенсіонерка Любочко без жодних вагань фактично вбивала українських солдатів. Удень вона отримувала українську пенсію, а ввечері влучно наводила ворожу артилерію на українські позиції. Вона не змогла відповісти на запитання: «За що?». Натомість сказала: «Україна нормальна. Пенсію, слава Богу, платять».
Саме вона була коригувальницею обстрілів бойовиків. Як мінімум від одного її дзвінка тут загинули люди. Ця жінка – лише частина потужної мережі, яку ворог розгорнув в українських прифронтових селах.
«Знайти тих, у кого в голові «шумлять російські берези», а за пазухою каміння для українських солдатів, тут не важко. Мережа інформаторів – розгалужена. Різні люди, за статусом, за статками. Дехто постачав інформацію бойовикам цілими сім’ями, не думаючи про небезпеку для власних дітей. Ця система працювала, як годинниковий механізм», – підкреслили журналісти.
Серед затриманих – громадянин Прима, який також «зливав» терористам інформацію про позиції ЗСУ, працюючи сімейним підрядом із дружиною і донькою.
«Я просто поділилася з рідною людиною тим, що я бачила», – зізналася донька агента бойовиків, плачучи.
Дехто намагається виправдати себе. Зокрема, один із інформаторів бойовиків Шевченко заявив: «Я не давав інформацію. Я просто спілкувався зі своїм свояком».
Щоправда,про неправдивість його слів свідчать перехоплені телефонні розмови. Жіночий голос належить дружині бойовика Філатова. Вона наводить – він стріляє. Аби не встигла втекти з міста, до неї завітали вночі.
«Жоден із них не отримував грошей за свою брудну роботу. Кажуть, що народилися в Радянському Союзі й хочуть повернути ті часи. Але в похмурому Торецьку, на жаль, залишилось чимало схожих на затриманих. Тих, хто ненавидить сьогодення, і заради минулого готовий вбивати власне майбутнє».

Коментарi

Коментарiв