Україна поплатиться за голосування проти Ізраїлю – політолог

249
Українсько-ізраїльський політолог Цві Аріелі прокоментував скандал через голосування України у Радбезі ООН щодо ізраїльського питання.

Нагадаємо, 24 грудня Рада безпеки ООН зажадала припинити будівництво Ізраїлем поселень на спірних палестинських територіях. Із 15 членів 14, включно з Україною, проголосували за резолюцію і тільки США утрималися, але при цьому не скористалися своїм правом вето.
За словами Аріелі, у зв’язку з цим Україна досягла лише того, що втратила старого союзника, а також показала себе ненадійним, невдячних і політично недалекоглядним партнером. Більше того, на його думку, це голосування відсунуло повернення Криму та Донбасу Україні.
«Голосування у Раді Безпеки ООН в унісон із РФ проти свого партнера і союзника – Ізраїлю – показало безхребетність і крайню ненадійність України, як учасника міжнародних відносин», – запевнив у статті для Обозревателя політолог.
Також він спрогнозував, що це голосування може погіршити відносини зі США.
«Очевидно, що це лише погіршило і так не шикарні відносини з новою адміністрацією, тому що Трамп був жорстким проти такого роду резолюції і пообіцяв після вступу на посаду продемонструвати кардинально інший підхід у міжнародних відносинах», – підкреслив експерт.
Крім того, на його думку, підтримки від Європи чекати також не варто.
«До виборів у Нідерландах жодних різких кроків ЄС не зробить щодо України. З огляду на ймовірність перемоги правих сил на чолі з Вільдерсом, це істотно знижує позитивне вирішення питання щодо безвізу та євроінтеграції для України. Решта ж членів ЄС, що з голосуванням в ООН, що без, як були «стурбовані ситуацією на Сході України», так і залишилися «стурбованими», – наголосив фахівець.

Коментарi

Коментарiв