Експерт пояснив, чи виправдана істерика з приводу втрати Ізраїлю як союзника

182
Політолог, віце-президент Аналітичного центру «Політика» Олег Лісний прокоментував ситуацію навколо резолюції Ради безпеки ООН щодо Ізраїлю та позицію України.

Лісний підкреслив, що Україна виступає приблизно з такими ж формулюваннями про анексовану територію й хоче підтримки світової спільноти.
«Ізраїль у зовнішній та внутрішній політиці діє досить жорстко та веде агресивну політику. Все що стосується них, вони відстоюють, тому що перебувають на своїй території й будуть робити на цій території все, що хочуть. Це їхня позиція й за це їх засуджувати не можна. Україні навіть варто було б повчитися того, як відстоювати свої інтереси на зовнішній арені», – пояснив у коментарі Слову і Ділу політолог.
«Істерика про те, що Україна втратила Ізраїль як союзника, – це зайві емоційні заяви», – запевнив він, додавши, що Ізраїль просто не міг по-іншому відреагувати.
За словами експерта, пройде час, будуть нові події й усе відійде на другий план.
«Нині просто потрібно роз’яснити ізраїльській стороні нашу позицію. Ми апелюємо з такою ж тематикою до світу. Якби ми пішли на поводу в Ізраїлю, це виглядало б непослідовно. Коли нам вигідно, ми трактуємо міжнародне право в один бік, а коли ні – в інший», – стверджує фахівець.
Також він висловив думку, що ця ситуація не завершиться жодним величезним скандалом, але на дипломатичному рівні важливо дати роз’яснення: «Вельми сумнівно, що в нас зміняться відносини з Ізраїлем».
«Ізраїль зробив те, що мусив, але й Україна вчинила належним для нас чином. Якби пішли іншим шляхом, то чим тоді ми відрізнялися б від РФ, яка ігнорує міжнародне право? Краще бути не завжди зрозумілим, але послідовним», – підсумував Лісний.

Коментарi

Коментарiв