Путіну не світить дружба з Трампом – публіцист

307
Російський політолог, учений і публіцист Андрєй Піонтковскій пояснив, чому надія Росії на потепління у відносинах зі США після інавгурації Дональда Трампа насправді не буде виправдана.

Піонтковскій зауважив, що, програвши гібридну війну в Україні, переконавшись у провалі своїх наполеонівських планів «російського світу» і «Новоросії», Кремль протягом останніх місяців направляв у США цілу низку делегацій експертів для обговорення того, сам політолог називає гібридної капітуляцією.
«Причому тоді, коли вважалося, що переможе Клінтон, і мало хто вірив у перемогу Трампа. Параметри цієї капітуляції, про яку говорили кремлівські посланці у Вашингтоні, збігаються з параметрами тієї угоди, яку, на думку пана Рахмана, готовий укласти Путін: «Так, ми йдемо з Донбасу. А щодо Прибалтики, як тільки вам в голову таке прийшло?! Все це русофобія, ми і не збиралися ні на кого нападати. А от Крим – наш, це святе!», – підкреслив у статті для Апострофа експерт.
За його словами, потенційна адміністрація Ґілларі Клінтон була більш чи менш готова на ці умови погодитися, про що свідчить, зокрема, стаття від 8 листопада Майкла Макфола, дуже близького до команди Клінтон, де ця угода приймалася як база для переговорів.
«Трамп, який весь час повторює навіяну дуже багатьом на Заході російською пропагандою мантру «Путін бореться з ІДІЛ, а ІДІЛ для нас основна небезпека, тому нам треба відкинути всі дрібні розбіжності з Путіним і об’єднатися з ним у спільній боротьбі з спільним ворогом», тим більше піде на подібну угоду», – упевнений публіцист.
Як він наголосив, насправді російський Президент  не бореться з ІДІЛ, а використовує його як знаряддя боротьби з Заходом. Більше того, та «боротьба» з ІДІЛ, яку веде Путін і Асад, тільки збільшує кількість ісламських радикалів в Сирії і Іраку, що фактично є геноцидом сунітського населення.
Крім того, фахівець спрогнозував, що Трамп повторить у ще більшому масштабі дві помилки Обами в Іраку і Сирії, які призвели до створення «Ісламської держави».
«У Іраку він відмовився підтримувати сунітські племена, (які на останньому етапі Іракської війни виступили разом із американцями і вигнали «Аль-Каїду»), залишивши їх беззахисними перед обличчям шиїтського уряду в Багдаді. У результаті знову прийшли ісламські радикали, які виявилися єдиним захистом сунітів. А в Сирії він відмовився виконати умову своєї «червоної лінії» після використання Асадом і Путіним хімічної зброї проти тих же сунітів», – підкреслив політолог.
На його думку, поки можливість угоди не тільки велика: вона просто артикульована обома сторонами – і Путіним, і Трампом. Питання полягає в тому, як до цієї операції поставиться традиційний республіканський істеблішмент, без підтримки якого Трамп не зможе здійснювати свою політику.
«Показником того, як далеко буде дозволено Трампу піти в його планах угоди з Путіним, буде, звичайно, голосування в Сенаті щодо кандидатури держсекретаря, певного пана Тіллерсона, який, як з’ясувалося, крім усього іншого, відмиває на Багамах гроші Путіна і Сечіна в їх спільному підприємстві», – пояснив Піонтковскій.
Він зауважив, що багато чого залежатиме від рішення Сенату щодо затвердження Тіллерсона на посаду Держсекретаря.
«Оскільки це не питання особистості Тіллерсона: голосування визначить ставлення Сенату до того зовнішньополітичного курсу, який намічає Трамп. Якщо сенатори-республіканці зламаються тут, Трампу легше буде продавити їх і з інших зовнішньополітичних питань надалі», – підмітив експерт.
«Наразі принаймні 52 сенатори з 100 налаштовані голосувати проти затвердження Тіллерсона: 48 демократів і такі впливові республіканці, друзі України як Маккейн, Коркер, Грехем, Рубіо. Більшість сенаторів-республіканців ще не висловили свою позицію», – підсумував учений.

Коментарi

Коментарiв