Експерт Центру Разумкова пояснив, чи слід сподіватися на мир на Донбасі

276
Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник проаналізував можливість початку перемир’я на Сході України.

Експерт підкреслив, що було втрачено навіть ті успіхи з розведення сил і відведення важких озброєнь, яких вдалося досягти завдяки Мінським домовленостям. Наприклад, протягом минулої доби у зоні АТО було зафіксовано 37 обстрілів з боку терористів, незважаючи на узгоджений тристоронньої контактною групою режим тиші, що набрав чинності з 00:00 24 грудня.
Також він нагадав, що українські військові були вимушені один раз відкрити вогонь у відповідь у районі Широкиного. На Донецькому напрямку з мінометів бойовики вели вогонь по Луганському.
«Мені складно робити прогнози щодо подальшого розвитку ситуації, але з огляду на те, що ми спостерігаємо протягом останніх двох діб із моменту оголошення перемир’я, можна з великою ймовірністю стверджувати, що чергове оголошення про встановлення режиму тиші залишилося не більше ніж оголошенням», – зауважив у статті для НВ Мельник.
За його словами, якщо аналізувати події поточного року, особливо останніх кількох місяців, можна впевнено говорити про те, що на тривале перемир’я не слід сподіватися. Протягом цього періоду були втрачені навіть ті досягнення з розведення сил сторін, що ворогують, і відведення важких озброєнь, які були зроблені з моменту підписання останніх угод у Мінську в лютому 2015 року.
«Іншими словами, все повернулося приблизно до стану на момент підписання угод. І наявність важких озброєнь на лінії зіткнення чи близько до неї, а також збільшення відстані поразки стрілецької зброї якраз і створюють всі умови для того, щоб вогонь не припинявся», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв