Геращенко звинуватила Росію у намаганні дискредитувати Мінський процес

151
Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі, віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко гостро розкритикувала позицію Кремля щодо Мінських домовленостей.

У своєму Facebook Геращенко наголосила, що російська влада докладає максимум зусиль, аби дискредитувати Мінський процес, оскільки він прив’язаний до санкцій. Відповідну заяву вона зробила, коментуючи ситуацію щодо обміну заручниками.
«Нині, напередодні формування нової адміністрації Трампа в Москві загострення…, треба усіма способами дискредитувати Україну та її керівництво», – підкреслила дипломат.
Також вона зауважила, що Кремль і повністю залежні від нього бойовики намагаються нав’язати «свій цинічний сценарій дискусії по заручниках», маніпулюють цифрами, блокують процес звільнення, шантажують Україну її ж громадянами. До того ж, самі бойовики при цьому нічого не вирішують.
«Сценарії пишуть в Кремлі, скажуть віддати – віддадуть, скажуть блокувати, буде ось те, що відбувається останній рік, коли нам вдалося звільнити лише 17 людей зі списку. Кому Москва скаже – тому і передадуть. Коли Москва скаже – тоді і розблокують», – зазначила віце-спікер ВРУ.
Крім того, як вона підмітила, окупанти штучно занижують кількість утримуваних ними заручників.
«ОРДЛО не дає інформації про тих, кого утримує. Наприклад, зараз в списку СБУ, з яким ми працюємо в мінській групі, більше 100 осіб, до осені бойовики підтверджували тільки 20 з цього списку, з вересня вже 48, хоч ми точно знаємо місцезнаходження 58! Але їх ховають, брешуть, що таких немає, а інших взагалі відмовляються шукати», – повідомила Геращенко.
За її словами, бойовики вимагають віддати їм тих, хто здійснив важкі злочини не в зоні АТО, тобто, надають некоректну інформацію і вимагають неможливого. Більше того, вони вимагають амністії. Із іншого боку, аби штучно збільшити кількість заручників, терористи хапають цивільних, що приїхали провідати когось на окуповані території і потім шантажують ними українську сторону, вимагаючи, натомість, передати тих, хто здійснив важкі злочини перед державою.

Коментарi

Коментарiв