Україна зайняла безхребетну позицію щодо Криму, хоча там є прихильники Києва – експерт

341
Експерт Кримського експертного центру, конфліктолог Олексій Стародубов зауважив, що союзники України готові підтримувати її щодо Криму, якщо держава нарешті почне реалізовувати своє право на захист власних громадян, яких утискають на півострові.

За словами фахівця, 2016 рік став ще одним роком, протягом якого Україна спускала на гальмах процес повернення анексованого Криму. Про це він пише у статті для УНІАН.
Як він підкреслив, громадські діячі і експерти запропонували десятки стратегій, здатних прискорити деокупацію Криму, але наявні у влади ідеї, напрацювання та готові рішення, або відкладені в довгий ящик, або впроваджуються черепашачими темпами.
«Протягом 2016 року наша країна демонструвала не дуже професійну здатність тримати інформаційний удар. Росія двічі (в серпні і листопаді) намагалася зімітувати теракти у Криму і роздути з цього міжнародний скандал. Україна обидва рази брала паузу і завмирала в роздумах, чи не роз’яснювала ситуацію для своїх громадян, породжуючи чутки і паніку», – наголосив Стародубов.
Крім того, на його думку, дивно те, що Україна не прагне сама йти в наступ, оскільки частина населення Криму залишається лояльною Києву.
У зв’язку з цим він зауважив, що у боротьбі за уми 2,5 мільйонів українців, які живуть на півострові, ініціатива повністю віддана російським ЗМІ. Щоправда, він нагадав, що Україна почала будувати телекомунікаційну вишку на контрольному пункті Чонгар, щоб здійснювати мовлення на окупований Росією півострів і на південні райони Херсонщини. Але поки цей проект – на початковій стадії.
«На щастя, не дивлячись на старання Росії очорнити Україну, світова спільнота чітко позначила свою підтримку Києву в боротьбі за Крим. Це чітко видно по «чорному списку» США, який 21 грудня був розширений за рахунок компаній-будівельників Керченського моста. Це видно по ухваленій 19 грудня резолюції Генеральної асамблеї ООН, в якій Росія названа окупантом і звинувачена у «серйозних порушеннях і зловживаннях по відношенню до мешканців Криму, враховуючи позасудові вбивства, викрадення людей, політично мотивовані кримінальні переслідування, дискримінацію, залякування, насильство, тортури», – констатував експерт.
Крім того, він нагадав, що жоден депутат Верховної Ради не з’їздив до Сімферополя, щоб підтримати заступника очільника Меджлісу Ільмі Умерова, якого в серпні-вересні співробітники ФСБ три тижні примусово утримували у психдиспансері.
«Подібна бездіяльність ніяк не в’яжеться з гіперактивністю українських політиків під час судового процесу над Надією Савченко, підтримувати яку в Росію не боялися їздити багато діячів», – підкреслив Стародубов.
«Час грає проти нас. Поки Україна тупцює на місці, Росія виконує комплексну державну стратегію щодо Криму. Москва запустила потужний дипломатичний і пропагандистський ресурс для просування тези «кримнаш» серед жителів півострова і на світовій арені. У України поки що багато внутрішніх і зовнішніх союзників, готових допомогти в поверненні окупованої території, але якщо наша країна не активізує боротьбу, вона втрачатиме підтримку», – спрогнозував у підсумку конфліктолог.

Коментарi

Коментарiв