Валіза, вокзал, Росія: 35 російських дипломатів висилають зі США

300
29 грудня 2016 року влада США ухвалила рішення про видворення 35 російських дипломатів і закриття двох дипмісій РФ в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на кампанію утисків із боку Росії проти американських дипломатів у Москві.

Відповідну інформацію оприлюднив Reuters, посилаючись на високопоставленого чиновника США, який побажав залишитися анонімним.
За його словами, російським дипломатам дали 72 години, щоб покинути Сполучені Штати Америки. Так, станом на полудень 30 грудня у доступі до двох російських місій буде відмовлено усім російським офіційним особам. 
«Ці дії були зроблені у відповідь на утиски росіянами американських дипломатів і дії з боку російських дипломатів, які, на нашу думку, не відповідають дипломатичній практиці», – повідомляє джерело інформаційного агентства.
На початку грудня поточного року Конгрес США запровадив додаткові обмеження для представників дипломатичної місії Російської Федерації і ухвалив відповідний документ, що є частиною законопроекту про фінансування американських розвідувальних служб 2017 фінансового року. Нові правила закріплено у спеціальному розділі під назвою «Обмеження поїздок акредитованих дипломатів і консулів Російської Федерації в Сполучених Штатах».
Так, представникам російської дипмісії дозволено здійснювати поїздки на відстані, що перевищують 25 миль (40 кілометрів) від будівлі посольства або консульства протягом календарного кварталу тільки в тому випадку, якщо у перший день цього періоду або в останній день попереднього кварталу директор Федерального бюро розслідувань запевнив профільні комітети Конгресу в тому, що за минулі чотири місяці відомство не зафіксувало жодних порушень цього режиму з боку російських дипломатів. 

Коментарi

Коментарiв