Ізраїль дарма влаштував істерику – дипломат заявив, що Україна права у рішенні щодо ООН

202
Колишній очільник Міністерства закордонних справ України, дипломат Володимир Огризко запевнив, що українська сторона зробила правильний вибір під час голосування за скандальну резолюцію щодо Ізраїлю.

Нагадаємо, 24 грудня Рада безпеки ООН зажадала припинити будівництво Ізраїлем поселень на спірних палестинських територіях. Із 15 членів 14, включно з Україною, проголосували за резолюцію і тільки США утрималися, але при цьому не скористалися своїм правом вето.
«На території Палестини, згідно з рішенням ООН, мали бути утворені дві держави – Ізраїль і Палестина. Ізраїль утворився і не дав можливості утворитися Палестині. Чому зараз Ізраїль живе у ворожому оточенні? Оскільки замість того, щоб утворити дві держави і жити в мирі зі своїми безпосередніми сусідами, Ізраїль пішов іншим шляхом», – зауважив у коментарі Главреду Огризко.
Крім того, він підкреслив, що, відповідно до міжнародних документів, розміщення на окупованих територіях поселень країни-окупанта є незаконним. Відповідно, резолюція ООН є доволі збалансованою і зваженою, а от реакція Ізраїлю – істеричною.
За його словами, хвилюватися у зв’язку з епатажними кроками, які були зроблені в українсько-ізраїльських відносинах ізраїльською стороною не варто.
«Мине час, і, думаю, до якихось надзвичайностей не дійде, з часом ситуація нормалізується. Але у мене нема жодних сумнівів у тому, що Україна повинна чітко і ясно артикулювати свою позицію. Ми повинні думати не про те, кого ми образили, а наскільки це відповідає нашим інтересам. Власне, так діє і сам Ізраїль», – пояснив дипломат.

Коментарi

Коментарiв