Е-декларації українських політиків можуть стати недоступними з 1 січня

196
Державне підприємство «Українські спеціальні системи» повідомило про можливе виникнення проблем, пов’язаних із роботою реєстру електронних декларацій під час другого етапу електронного декларування, що розпочинається 1 січня 2017 року.

Відповідну інформацію оприлюднено на сайті підприємства.
 
Як зазначено,  на цьому етапі кількість суб’єктів декларування може досягти 2 мільйонів осіб.
«Державне підприємство «Українські спеціальні системи» (ДП «УСС»), яке рішенням НАЗК визначено адміністратором Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), інформує, що при такому збільшенні навантаження на ресурси Реєстру стабільність його роботи під загрозою», – ідеться у повідомленні.
Також у документі підкреслено, що в реалізованій конфігурації Реєстру декларацій наявні ресурсні спроможності дозволяють проводити до 5 тис. одночасних сесій і зберігати і обробляти до 1 мільйон декларацій на рік. Проте, як очікується, із 1 січня кількість одночасних сесій може зрости до 70 тисяч і бути на порядок вищою в дні пікових навантажень, «а саме – наприкінці терміну подання е-декларацій. Кількість декларацій на другому етапі е-декларування (до 1 квітня) може сягнути 2,5 мільйона».
Крім того, у підприємстві наголосили, що раніше неодноразово акцентувало увагу на проблемах, пов’язаних з недостатністю ресурсів Реєстру, але дооснащення і модернізацію ресурсу не було розпочато.
«Змушені констатувати, що наявні ресурси, обладнання Реєстру не дозволяють забезпечити належні умови його роботи на другому етапі е-декларування. Час, виділений державою і суспільством на підготовку Реєстру до другого етапу подання е-декларацій, уже майже вичерпано, але жодну з проблем не вирішено»,  – повідомили в «УСС».

Коментарi

Коментарiв