Після скандалу з дипломатами шанси на покращення відносин США і РФ упали – експерт

188
Директор Центру суспільних відносин Євген Магда проаналізував рішення Білого Дому про висилку з країни 35 російських дипломатів і запровадження нових санкцій проти РФ у зв’язку з хакерськими атаками під час виборів президента.

За словами Магди, для США будь-яке втручання у виборчий процес є серйозним викликом, оскільки держава позиціонує себе як ікона демократії. Тому висилка з країни 35 російських дипломатів – це не стільки рішення чинного президента Барака Обами, скільки позиція американської розвідки, яка має відповідну інформацію.
Як підкреслив політолог, Обама прямо заявив: російські дипломати займалися діяльністю, несумісною зі статусом дипломата, тобто розвідувальною діяльністю.
«Для США – це логічна реакція. А для Росії – прикра ситуація, тому що Москві складно адекватно відповісти. Менше ніж за місяць президентом офіційно стане Дональд Трамп. А промовчати зараз буде непросто. Вочевидь, Москва так само вишле американських дипломатів. Росії треба показати, що вона може дати симетричну відповідь», – пояснив у коментарі 24 експерт.
Також він нагадав, що подібні масштабні висилки дипломатів були за часів холодної війни, а під час прем’єрства Путіна 2010 року був інцидент, коли зі США вислали 10 дипломатів.
Фахівець запевнив, що навіть після інавгурації Дональда Трампа повернути російських дипломатів буде неможливо. Тим більше, що їм на виїзд виділили 72 години. Як спрогнозував Магда, , ця ситуація призведе до того, що оптимізму з приводу покращення американсько-російських відносин за президентства Трампа стане менше. В світі стане більше реалізму на цю тему.
«Це в класичних традиціях холодної війни. США показують Путіну. що він отримає те, до чого він прагнув своїми діями», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв