Казарін: Росія накликала на себе катастрофу

217
Український журналіст, ведучий, публіцист Павло Казарін прокоментував реакцію Росії на падіння літака Ту-154 в акваторії Чорного моря.

«Катастрофа російського Ту-154 з військовими музикантами на борту могла бути історією про поломку. Але завдяки Москві вона приречена стати історією про війну», – наголосив у статті для Крим.Реалії публіцист.
Він нагадав, що у ФСБ запевняють, ніби немає жодних підстав для розмов про теракт. У списку пріоритетних версій: «попадання в двигун сторонніх предметів, неякісне паливо, що спричинило втрату потужності і відмова роботи двигунів, помилка пілотування або технічна несправність літака».
За словами Казаріна, цілком імовірно, що, врешті-решт, щось із цього списку і буде оголошено причиною аварії. Щоправда, версії ФСБ у цьому сенсі дуже схожі на рішення російських судів.
«Ми майже завжди знаємо, що вердикт буде саме таким, який влаштує владну вертикаль. Коли російський А321 розбився на Синайському півострові, Москва теж максимально довго відкидала версію, що причиною катастрофи міг бути теракт», – нагадав журналіст, додавши, що ФСБ визнала наявність на борту лайнера прихованого вибухового пристрою лише після відповідної заяви єгипетського уряду, який проводив розслідування.
Щоправда, як підкреслив у статті для НВ Казарін, у випадку Ту-154 ніякого зовнішнього втручання в розслідування не буде – літак зазнав аварії в небі над Росією, а доступ до уламків мають лише спецслужби цієї країни.
«Якщо катастрофа Ту-154 – це теракт, то, виходить, ще один авіаборт став розплатою за сирійську військову авантюру. Ту саму авантюру, в якій бере участь невстановлене число російських солдатів і одиниць техніки. Ту саму авантюру, за яку вже заплатили неопублікованим мартірологом російських комбатантів», – зауважив автор.
«І найпарадоксальніше – нова катастрофа стала ще одним наслідком анексії Кримського півострова», – додав журналіст, пояснивши, що саму в лютому 2014 року Росія вирішила переграти умови, за якими світ існував з моменту закінчення «холодної війни». Тоді Кремль був упевнений, що правила гри занадто мало враховують його амбіції і можливості, а баланс прав і обов’язків повинен бути переглянутий. Що старий світ помирає, а тому слабкого потрібно підштовхнути, щоб першим зайняти місця в новій президії.
«Сила дії дорівнює силі протидії – це закон не тільки фізичних величин, але ще й порядку речей як такого. І це не історія про справедливість або несправедливість – це історія про закономірність. Просто в якийсь момент виявляється, що війна, яку твої громадяни бачать лише по телевізору, раптово приходить в їхні будинки. І це точно такі ж гібридні війни, які ти звик вести сам – без оглядки на кого би то не було», – стверджує публіцист.
«Росія дуже хотіла зруйнувати старий світопорядок. Але хто сказав, що їй буде затишно в новому?», – підсумував Казарін.

Коментарi

Коментарiв