Україна, Білорусь, Польща і Литва мають відповідь на концепцію «русского міра» – історик

443
Історик Альвідас Нікжентайтіс в інтерв’ю порталу Delfi заявив, що для боротьби з Росією необхідний геополітичний союз, в який повинні увійти Литва, Польща, Україна та Білорусь.

Експерт зауважив, що сьогодні існує кілька типів такого геополітичного союзу: Intermarium – від Балтійського до Чорного моря; польська концепція АБЧ – Адріатичне, Балтійське і Чорне моря; концепція поляка Єжи Гедройца – Україна, Литва, Білорусь.
«Для мене ж Intermarium найбільш близький за змістом до концепції Гедройца. Він навіть міркував про те, яким в цьому регіоні має бути порядок після падіння комунізму і СРСР. Його ідея полягала в тому, що без демократичних держав в Україні, Білорусі та Литві не може існувати і незалежна Польща. Тому, що стосується мене, то з точки зору Литви я можу сказати те ж саме: без демократичної Польщі, України і Білорусі не може бути і вільної, демократичної Литви», – пояснив Нікжентайтіс.
Також він висловив сподівання, що з часом до Intermarium крім українців і поляків приєднається і Білорусь.
«І якщо говорити про ситуації, що змінилася, ми не можемо забувати про фактор Росії. Все ж Росія з анексією Криму зробила те, що ніхто в XX і XXI столітті не очікував. Ніхто не очікував, що можна силою змінювати міждержавні кордони, і в цьому випадку сумне минуле першої половини двадцятого століття нас наздоганяє, змушує думати і шукати можливі альтернативи на «чорний день», – підкреслив історик.
За його словами, Україна на цьому шляху отримує свою роль – роль одного з локомотивів конфедерації, своєрідних «Сполучених Штатів Європи».
Як він наголосив, домовляючись і вступаючи в союз з рівними, Україна можливо забезпечить майбутнє і забезпечить сталий розвиток для свого народу, а також втілення мрії кожного українця – участь у європейських процесах із урахуванням інтересів нації.

Коментарi

Коментарiв