Влада зробила з «безвізу» політичний фетиш для українців – юрист

255
Юридичний експерт, колишній член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук прокоментувала численні обіцянки влади про безвізовий режим для України.

«Чинна українська влада зробила з безвізового режиму такий собі політичний «фетиш». Піар – це все. І такий правовий процес перевернули у піарну площину. Підігрівали весь час ці питання, починаючи з виборчої кампанії Порошенка, який обіцяв, що з 1 січня 2015 Україна матиме безвізовий режим, і потім ці дати переносились місяцями, піврічними термінами і до теперішнього часу», – наголосила Ставнійчук.
За її словами, цілком очевидно, що Європа почала гальмувати безвізовий режим після того, як в України постало питання війни.
«Той факт, що ми маємо майже 500 км відкритого кордону з воюючою з нами країною, є серйозною пересторогою, шлагбаумом, щоб ми не могли отримати безвізовий режим. Треба було чесно людям сказати, що ми маємо це питання, як дуже серйозне. І друге питання – це питання якості реформ, які ми проводимо», – підкреслила в ефірі 112 юрист.
Як вона зауважила, нині ж українська влада почала перекладати відповідальність на європейців. Мовляв, ми вже все виконали, і ситуація цим самим накаляється.
«Але я розумію європейців, вони з самого початку займали цю позицію. Ті, хто керує в державі цим процесом, я наполягаю, вони добре знали, що ці ризики є і вони реальні. Треба було зразу говорити людям, що у нас така ситуація, поки буде йти війна, питання «безвізу» у нас під великим питанням», – підсумувала фахівець.

Коментарi

Коментарiв