Пашинського треба судити! – адвокат прокоментував стрілянину за участі нардепа

363
Юрист адвокатського об’єднання «Ореховський і Коломієць» Віталій Коломієць запевнив, що під час інциденту за участі народного депутата від «НФ» Сергія Пашинського, який прострелив ногу, за його словами, нападнику, парламентар перевищив межі необхідної оборони.

«ЗМІ поширюють новину, що обороняючись, Пашинський підстрелив нападника. Я в жодному випадку не можу погодитися з такими формулюваннями. Я навіть мовчу про сумнівність з точки зору закону застосування відомчої нагороди особами, які не мають відношення до відомства», – запевнив Коломієць.
Як доказ він процитував твердження самого Пашинського:  «Кинувся на мене з пляшкою у руці та погрозами вбити нас. Я мав пістолет, зробив попереджувальний постріл у повітря. Нападника це не зупинило, він сильно вдарив мене пляшкою по голові, я впав на землю. Мені вдалося зупинити кривдника, лише коли лежачи вистрілив йому у ногу».
Адвокат пояснив, що такі дії не можуть підпадати під визначення необхідної оборони в нинішній редакції ст. 36 Кримінального кодексу. Більше того, якщо Пашинський дістав зброю і зробив попереджувальний постріл до того, як отримав пляшкою по голові, то необхідна оборона мала місце саме зі сторони потерпілого водія, а зі сторони Пашинського – це звичайне хуліганство із застосуванням зброї.
«У середовищі зброярів-джентльменів, навіть за відсутності відповідного закону відомо, що зброю неприпустимо застосовувати для розборок на дорозі, навіть якщо мало місце ДТП», – підкреслив у статті для zbroya.infoексперт.
«Якщо ж Пашинський дістав зброю і зробив попереджувальний постріл після удару пляшкою, тобто лежачи на землі, за правильної позиції захисту і без вибіркового судочинства, можна розраховувати на перевищення меж необхідної оборони», – пояснив Коломієць.
За його словами, для встановлення обставин чи мало місце перевищення меж необхідної оборони чи все ж таки хуліганство, щодо Пашинського у будь-якому випадку треба провести публічний суд.
«Мене, звичайно, у цьому суді буде дуже цікавити питання цивільного використання відомчої вогнепальної зброї цивільними особами», – наголосив у підсумку юрист.

Коментарi

Коментарiв