Із головуванням Мальти в ЄС про Україну можуть забути – експерт

278
Провідний експерт Європейського політичного центру Аманда Поль у коментаріУНІАН проаналізувала, як головування Мальти в ЄС вплине на ситуацію в Європі і, зокрема, на Україну.

«Відверто кажучи, у мене немає великих очікувань від Мальти в плані кардинальних рішень чи впливу на політику ЄС. Мальта, перш за все, маленька країна, і, враховуючи внутрішню кризу ЄС у багатьох галузях, буде нереалістично очікувати, щоб такі країни мали значний вплив на розвиток подій», – підкреслила Аманда Поль.
Також вона зауважила, що Україна і без того ніколи не була пріоритетом для Мальти.
«Це нормально, тому що географічно Мальта – це Південь, розвиток подій у цьому регіоні має для цієї країни більше значення, і пріоритетом порядку денного є питання міграції», – запевнила експерт.
Тим не менше, як вона наголосила, Мальта також не відноситься до тих країн, які мають дружні відносини з Путіним чи «ще з кимось із Кремля».
«Але з іншого боку, Мальта також не є повністю проукраїнською. Вони дуже далекі від цього і більше цікавляться розвитком подій у власному регіоні. Позиція ЄС щодо України і Росії через президентство Мальти не зміниться, але може змінитися через внутрішньополітичний розвиток у країнах ЄС», – пояснила фахівець.
Так, вона нагадала, що, наприклад, на президентських виборах у Франції перемогу, скоріше за все, отримає проросійський політик: «Не президентство Мальти, а національні вибори будуть мати значно більший вплив на політику ЄС щодо України та Росії».
Твердження Поль підтверджує і оприлюднена програма головування – у першу чергу Мальта підніме питання міграції, де Валлетта хоче досягнути виконання вже досягнутих домовленостей і забезпечити пріоритетність теми міграції на порядку денному під час свого головування.

Коментарi

Коментарiв