Судова реформа-2016: чи є в України шанси на реальне оновлення системи?

264
Керівник проектів із питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко у коментарі Слову і Ділу проаналізувала запуск судової реформи в Україні.

Як зауважила Кириченко, основний аспект для реалізації судової реформи цього року – зміни до Конституції. Станом на сьогодні можна сказати, що дійсно це було тим, чого вимагало суспільство, і на цей запит відреагував український парламент.
«Конституційні зміни стали головними цьогоріч для реформи. Зміни в частині заміни суддів дійсно можуть стати прецедентом. Це дає поштовх для подальшого розвитку», – запевнила фахівець.
За її словами, необхідно усвідомлювати, що на новий конкурс будуть подаватися й судді попереднього режиму. Питання ж полягає в тому, чи зможуть вони пройти конкурс.
«Ніхто не очікував, що судді попереднього режиму просто зникнуть і не будуть намагатися повернутися в свої крісла, але зараз є шанс на оновлення. кількість, наприклад, серед кандидатів на посаду суддів Верховного суду України адвокатів і науковців уже є доволі суттєвою. Будемо сподіватися, що саме вони виграють конкурс», – наголосила експерт.
«Наразі зруйновані хоча б якісь зв’язки. Судді переходитимуть з інших судів та різних областей. Це має позитивно позначитися на реформі, але вже в майбутньому», – підсумувала правник, додавши, що також на часі імплементаційні закони про Вищу раду правосуддя і Конституційний Суд.

Коментарi

Коментарiв