Нова війна і затяжна політична гра – політолог розповів, чого слід чекати від Путіна

200
Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко спрогнозував, що, з огляду на досвід останніх трьох років, 2017 року від російського Президента Владіміра Путіна можна чекати чого завгодно.

«Путін чекатиме сприятливого для себе розвитку ситуації. Появи нової адміністрації Дональда Трампа, початку переговорів і спроби досягти якоїсь угоди, де Україна не буде номером один, але в цих домовленостях фігуруватиме. Але є великі сумніви щодо виконання цієї угоди. Навіть, якщо вона буде. Без участі України і без згоди не тільки президента Порошенка, але і Верховної Ради жодне рішення не може бути виконано», – підкреслив політолог.
На його думку, кремлівський очільник чекатиме спочатку квітневих президентських виборів у Франції, а потім у німецький бундестаг, які відбудуться у вересні. У зв’язку з цим для Путіна буде небажано починати якісь масштабні бойові дії на Сході України, оскільки це може зірвати переговорну гру з новими західними лідерами і створити негативну міжнародну суспільну думку про Росію.
Щоправда, як зауважив Фесенко, якісь локальні загострення на Донбасі можуть відбутися. Зокрема, те, що напередодні сталося на Світлодарській дузі, – ескалація на площі в один квадратний кілометр. Про це він розповів у коментарі 24.
«Тактична доцільність боротьби навіть не за висоти, а за кілька бліндажів, які не мають стратегічного значення, а лише локальне, тактичне. Та сталося те, що сталося. Але це не велика ескалація конфлікту, хоча, на жаль, за останні п’ять місяців найбільше число жертв серед українських бійців», – наголосив експерт.
Тим не менше, фахівець не спростував можливості масштабної ескалації військового конфлікту – наступу зі зміною лінії фронту.
«На жаль, це можливо. Але, швидше за все, Путін чекатиме сприятливого для себе завершення виборів у Франції, Німеччині і початку переговорів з Дональдом Трампом», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв