Росія і Захід хочуть змусити Україну піти на поступки і здати свої позиції – політолог

195
Політичний експерт Сергій Постоловський спрогнозував, чого Україні чекати цього року на міжнародній арені.

На думку експерта, цього року Україна матиме як і можливості, так і величезні ризики. Так, однією з найбільших загроз є взаємини між новою адміністрацією президента Дональда Трампа і Путіним. Крім того, це рік виборів у країнах ЄС, де є сильний запит на популістські праворадикальні сили.
Постоловський нагадав, що уже в січні відбудеться інавгурація Дональда Трампа, а також буде сформована нова адміністрація. ЗМІ стверджують, що посередником між США і Росією виступить екс-держсекретар США Ґенрі Кісінджер, який відомий, як ефективний переговорник.
«Тут основний ризик, щоб таке налагодження стосунків двох найбільших країн світу не відбулося за рахунок національних інтересів України. Того ж питання Донбасу і, що дуже важливо, Криму. Ніхто не може виключати, що в обмін на спокій і мир на сході України Захід може просто забути про Крим. Закриють на це очі. Ніхто офіційно не визнаватиме, що він російський, але це будуть замовчувати і в політичному, і медіадискурсі», – підкреслив у коментарі24 політолог.
Він запевнив, що в цій ситуації Україні потрібні асиметричні дії. Наприклад, якщо покращаться стосунки Росії і США, як противага зростанню могутності Китаю, то чому би нам не подумати про налагодження зовсім нових відносин із Китаєм? Оскільки йому цікава України.
До того ж, фахівець спрогнозував, що конфлікт на Донбасі продовжиться, а Захід і Росія в лютому-березні буде тиснути на українську владу щодо надання ОРДЛО особливого статусу і проведення місцевих виборів.
«Потрібно залишатися на своїх позиціях. Особливий статусу ОРДЛО – це прецедент, який може викликати ефект доміно. Сьогодні особливий статус Донбасу, а завтра цього захочуть у Закарпатті, Одесі чи Чернівцях. Тут багато залежатиме від президента, його політичної волі і розуміння історичного моменту», – пояснив експерт.
Крім того, він висловив упевненість у тому, що Україні нарешті слід усвідомлювати, що в сучасному світі, де сьогодні формується новий порядок, говорять із самодостатніми і сильними.
«Поки ми самі не станемо такими, – а для цього є всі можливості, ресурси і людський потенціал, – і не почнемо говорити на рівних, з нами так також ніхто не говоритиме», – підсумував Постоловський.

Коментарi

Коментарiв