Україна – серед пріоритетів Моґеріні на 2017 рік

194
Високий представник ЄС із питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Моґеріні назвала пріоритети на 2017 рік. У переліку – Україна і співпраця зі «Східним партнерством».

Відповідний перелік цілей і пріоритетів глави європейської дипломатії оприлюднено на сайті Моґеріні, про це інформує Європейська правда.
«2016 рік був роком постійної роботи заради підтримки реформ, економічного зростання, миру і стабільності на східних кордонах ЄС. В першу чергу в Україні, де були здійснені великі спільні зусилля з реформування країни, боротьби з корупцією, і, звичайно ж, зусилля, докладені з метою повної реалізації Мінських домовленостей і припинення конфлікту на сході країни. Із Україною і Грузією ми зробили важливі кроки в напрямку лібералізації візового режиму», – підкреслила високопосадовець.
Також вона зазначила, що Європейський Союз тісно співпрацює з усіма країнами «Східного партнерства».
«Ми робимо це в повній відповідності з історією, пріоритетами і політичним вибором кожної країни і суспільства. Це партнерство для реформ, для наших громадян, а не партнерство «проти» когось – навпаки, воно є важливим елементом в напрямку більшої регіональної співпраці», – наголосила представник ЄС.
Крім України, серед пріоритетів Моґеріні названо: глобальну стратегію зовнішньої політики ЄС; питання міграції і співпраця з Африкою; відповідь на тероризм і спільна робота заради майбутнього Сирії; безпеку і оборону ЄС; партнерство з Колумбією, відносини між Палестиною та Ізраїлем; втілення угоди з Іраном; рух до ЄС балканських країн; відновлення співпраці з Кубою; близьку співпраця зі США; мирний процес в Афганістані.

Коментарi

Коментарiв