Олександр Солонько: Як розпочнеться громадянська війна

187
Хто би не був правий в історії із застосуванням зброї Пашинським, нам слід звернути увагу на ще одну важливу річ. На заголовки у ЗМІ, які перші переповіли історію. Вони оголосили, що це була самооборона. Ствердно. Безапеляційно. З вуст одного учасника події, яким є сам депутат.
Навіть відкинувши його репутацію і явну відсутність коливань у використанні свого високого статусу, зайнявши цілком нейтральну сторону, не є складним зрозуміти що означає така подача інформації. Явно вибілювання.
Чисто суб’єктивно я не вірю в його правоту. Кажу це чесно і відверто.
Але знову ж таки, відкинувши прізвища та просто лишивши соціальний статус, не можна заперечити, що випадок симптоматичний. Щось мені підказує, що ствол може бути “нагородним”, а навіть якщо ні, то інший учасник конфлікту просто позбавлений державою права мати зброю. А припустімо, що неправим є умовний Пашинський. Він такого права не позбавлений. Чи умовний суддя Вовк або Чаус. Чи умовний жлоб, в якого тато прокурор, суддя чи депутат.
Ці люди озброюються недарма. Вони будуть стріляти в тих місцях, де прірва між ними і рештою українців з якихось причин призведе до прямого тертя і статус їм застосувати не вдаватиметься тут і зараз.
Громадянська війна, друзі, почнеться скоріше не по лінії мови, а по лінії такого от соціального розмежування. А національний, мовний та інші фактори в такому випадку будуть лиш застосовані як прикриття і викривлення суті конфлікту.

Коментарi

Коментарiв