Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

298

Президент України Петро Порошенко підкреслив, що створення Вищої ради правосуддя – одна з ключових складових судової реформи.

Президент підписав закон «Про Вищу раду правосуддя» під час зустрічі з головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком та заступником голови Адміністрації президента Олексієм Філатовим, повідомляє прес-служба. Цей закон був ухвалений депутатами Верховної Ради 21 грудня 2016 року.

Порошенко також відзначив переваги, щодо створення такої ради: «Цей орган прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, із механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді».

Він також нагадав, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» отримав позитивні оцінки Венеціанської комісії, партнерів з Європейського Союзу та США.

Згідно з цим законом Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності суспільству, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів.

Коментарi

Коментарiв