Росія готова до повномасштабної війни на Донбасі – експерт

175
Заступник директора у міжнародних питаннях Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь попередив, що зіткнення українських військовиків із силами бойовиків можна очікувати на будь-якій ділянці фронту.

«Ми прогнозували, що можливий широкий спектр розвитку ситуації. Усе залежить від Кремля. Це відповідно до їхнього внутрішнього стану й низки аспектів: економічних санкцій, військової обстановки на міжнародній арені. Може залежати від того, наскільки Путін буде намагатися дестабілізувати ситуації всередині країни», – спрогнозував у коментарі Gazeta.ua Самусь.
У зв’язку з цим він запевнив, що потрібно буди готовим як до локальних зіткнень, так і до широкомасштабних. Особливу вагу командування має приділити тому, що Кремль уже готовий до широкомасштабної операції на тимчасово окупованому Донбасі.
Також фахівець попередив, що велику небезпеку становить зона навколо Дебальцевого.
«Дебальцеве, відповідно до Мінських домовленостей, має контролювати Україна. Росія буде намагатися продемонструвати світові, що саме нині у цьому районі йдуть найбільші протистояння», – стверджує військовий експерт.  
 
Крім того, він наголосив на вирішальній ролі командирів у подальшому розгортанні військових дій на Донеччині.
«Провокувати можна на будь-якій ділянці. Але багато чого вирішується на рівні командування батальйону. Вище командування приймає лише стратегічні рішення. Важливо приймати рішення швидко й на місцях», – підсумував Самусь.

Коментарi

Коментарiв