МЗС офіційно засудило скандальну заяву Ле Пен щодо Криму

174
Міністерство закордонних справ України висловило обурення щодо заяви кандидата у президенти Франції Марін Ле Пен про те, що анексія Криму була нібито законною.

Нагадаємо, напередодні лідер французьких ультраправих, кандидат у президенти Марін Ле Пен заявила, що анексія українського Криму Росією «не була незаконною», оскільки на референдумі «люди проголосували за те, щоби приєднатися до Росії».
«МЗС України висловлює обурення у зв’язку з тим, що одна з кандидатів передвиборчої кампанії у Франції Марін Ле Пен дозволила собі заяви на підтримку тимчасової окупації та спроби анексії Росією Автономної Республіки Крим і м. Севастополь», – ідеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України.
У зв’язку з цим відомство нагадало, що анексію засудили всі цивілізовані країни світу і Франція разом з іншими партнерами по Великій сімці і ЄС, ввела проти Росії санкції.
«Роблячи заяви, які повністю повторюють кремлівську пропаганду, французька політик виявляє неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України та повністю ігнорує фундаментальні принципи міжнародного права», – підкреслили в МЗС.
Крім того, у дипломатичному відомстві попередили, що подібні заяви матимуть наслідки. Наприклад, ідеться про заборону на в’їзд в Україну.
«У цьому зв’язку нагадуємо, що подібні заяви, а також дії у порушення українського законодавства, обов’язково матимуть наслідки, як це вже було у випадку окремих французьких політиків, яким заборонено в’їзд в Україну», – наголосили у Міністерстві.

Коментарi

Коментарiв