Полторак пролив світло на реальну кількість військового угрупування і техніки РФ на Донбасі

332
Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що станом на сьогодні на тимчасово окупованому Донбасу сформовано 40-тисячне російське військове угрупування, з них 5 тисяч – регулярні війська РФ.

«Фактично цього року в зоні проведення АТО ситуація була постійно достатньо напруженою і важкою. Це було пов’язано з тим, що російське угрупування було сформоване в зоні АТО, сьогодні там близько 40 тисяч, із них 5 тисяч – це регулярні війська РФ», – заявив Полторак.
За його словами, на тимчасово окупованому Донбасі Російська Федерація зосередила близько 600 танків, 1,3 тисяч бойових машин, 860 артилерійських систем і 300 систем залпового вогню. Про це він розповів в інтерв’ю5 каналу.
«Звичайно, при такому військовому скупченні, особливо з тими, хто не бажає виконувати Мінські домовленості хто дуже агресивно налаштовані до України, вести мову про спокій було дуже важко», – наголосив очільник Міноборони.
Крім того, він констатував, що цьогоріч чи не найскладнішою ситуація у зоні АТО була на Світлодарській дузі.
«Дуже важка ситуація протягом цього року – це Світлодарська дуга. Тут я хотів би сказати, що військові ЗСУ професійно виконали завдання, які були поставлені перед ними», – підкреслив високопосадовець.
«Світлодарська дуга – це один із прикладів, коли ми були вимушені реагувати на рух терористичних угруповань вперед на заняття ними важливих висот, і ті штурмові дії, які почалися з боку терористичних угруповань, отримали гідну відповідь, і вже практично на плечах наступаючих угруповань ми зайняли якраз ті висоти і важливі позиції – опорні пункти, які дають нам можливість значно зменшити кількість обстрілів на тому напрямку, і зменшити ризики обходу наших підрозділів, і захоплення об’єктів у «сірій зоні», – пояснив Полторак.

Коментарi

Коментарiв