Політолог: Майдану бути, або Скільки протягнуть уряд і коаліція

214
Директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко розповів про політичні перспективи коаліційної більшості та проаналізував імовірність перевиборів у новому політичному році.

Як підкреслив фахівець, у другій половині 2016 року Верховна Рада України нарешті почала працювати значно краще, ніж на початку року, голосуючи майже за всі законопроекти.
За словами Фесенка, попри чисельні заяви коаліція таки існує як в офіційному, так і неофіційному форматах.
«До квітня парламент не може відправити уряд у відставку через імунітет. Теоретично, наприкінці травня така можливість може виникнути. Атака на уряд може бути», – спрогнозував експерт.
Щоправда, на його думку, у разі відносної стабільності політичної ситуації продовжуватимуться позитивні соціально-економічні тенденції, ризик відставки буде мінімальним: «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» не зацікавлені в дочасних парламентських виборах».
«Майдан-3, вулиця – спроби були й будуть. Можливо все, особливо в такій країні, як наша, але прямих загроз дострокових виборів поки немає. Гарантій проти цього немає, але ймовірність перевиборів 2017 року менша, ніж була 2016-го», – запевнив у коментарі Слову і Ділу політолог.
Також він констатував, що хоча минулий рік і проходив від скандалу до скандалу, але до кризи це не призвело.
«Криза була на початку року, з лютого до квітня, через призначення нового уряду. Пізніше ситуація стабілізувалася й передумов для нової урядової кризи поки немає. Більш імовірним є сценарій, що ситуація 2017 року буде відносно стабільною», – спрогнозував Фесенко.
На його думку, проблема буде в іншому. Так, слід звернути увагу на ускладнення міжнародної лінії.
«Прихід до влади адміністрації Трампа може принести багато сюрпризів, причому не завжди приємних. Десь будуть домовленості з Путіним, десь – спроба зняти відповідальність зі США, вибори у Франції, Німеччині. Буде більше хаосу та конфліктів у міжнародних відносинах», – підкреслив фахівець.
«Внутрішня ситуація буде розвиватися приблизно так, як минулого року. Від сюрпризів ніхто не застрахований, але якщо в соціально-економічному сенсі буде відносна стабілізація, то в політичному – навряд чи будуть кардинальні зміни», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв