Багато мешканців Донбасу заробляють на війні – експерт

285
Політичний експерт, конфліктолог Тетяна Лупова спрогнозувала основні тенденції, що керуватимуть країною 2017 року.

За словами експерта, 2017 року економічна ситуація в Україні навряд чи стане кращою. – курс гривні не втримають через борги «ПриватБанку» і перехід малого і середнього бізнесу в «тінь». Найбільш імовірно, що гривню будуть додруковувати, що спричинить сплеск інфляції.
«Наступний рік характеризуватиметься продовженням стресової ситуації, в якій українці перебувають вже кілька років. Це і війна, і економічна криза. У людей виникає масова і неконтрольована агресія. Це вже показник для України. Влада ще не усвідомила масштаби цього процесу і не знає, що робити з багатомільйонною країною, в якій така складна ситуація», – спрогнозувала у коментарі 24 Лупова.
Як вона стверджує, цьогоріч Україна навряд чи отримує безвізовий режим із Європейським Союзом. У тому ж разі, якщо рішення щодо «безвізу» буде ухвалено, це зроблять на таких «рабських умовах, що краще його би не було».
«Одна справа, коли ти їдеш з візою і точно знаєш, що тебе пропустять на кордоні. І зовсім інша – «безвіз», коли тебе можуть розвернути назад без пояснення причин. Українці просто не зовсім розуміють і думають, що «безвіз» – це держава без кордонів», – пояснила фахівець.
Коментуючи імовірну ситуацію на Донбасу на 2017 рік вона констатувала, що Мінські переговори давно зайшли у глухий кут, а українська влада не має варіантів щодо проведення місцевих виборів у так званих ДНР і ЛНР, чого від неї вимагають.
На думку Лупової, припинення фінансування цих районів – єдиний варіант призупинити весь цей бедлам.
«Багато місцевих жителів там непогано живуть. За їхніми розповідями, вони отримують пенсію в Україні, зарплату від терористів. Ті, хто воює, отримують за це гроші. Для них стало свого роду роботою – піти на війну. Але Росія продовжить агресію. Будуть спалахи бойових дій. Цей конфлікт дуже тривалий», – підсумувала конфліктолог.

Коментарi

Коментарiв