У «схемах Онищенка» брало участь багато політиків – Коболєв

157
Очільник правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що у «схемі Онищенка» щодо низки газовидобувних компаній, за участь у якій щодо Олександра Онищенка відкрито кримінальне провадження, насправді брало участь багато політиків.

Коментуючи ці «схеми» очільник «Нафтогазу» зауважив, що придумав її не Онищенко, оскільки насправді вони існували з «далеких 2005-х», тому називати її його ім’ям «некоректно»: «Тут є багато політиків, які до неї завжди долучалися».
«Схема була побудована на одному простому елементі – різниці в ціні. Державна компанія могла продавати по 30 доларів, а приватна – той самий газ, який йшов в ту саму трубу з тієї ж свердловини – по 500», – запевнив в ефірі 5 каналу Коболєв.
«Старі свердловини держкомпанії передавали в так звану спільну  діяльність і приватна компанія отримує право продавати газ по 500 доларів. Проблема була в тому, що за паперами приватні компанії – і цю практику широко використовували з 2010 до 2014 року на біржах Сергія Курченка – коли компанія виходила на біржу, і там з якоїсь причини продавала газ не за ринковою ціною, а за 50 чи 100 доларів – і віддавала «Укргазвидобуванню» невелику частину прибутку, а інша різниця між 100 і 500 лишалася в кишенях приватних бізнесменів», – розповів чиновник.
Так, за його словами, завдяки діям правоохоронців і менеджменту компанії вдалося розірвати більшість таких випадків спільної діяльності, хоча одне велике СП досі лишається, воно має відношення до Онищенка, і нині підприємство працює в судовому напрямку, і в напрямку роботи з правоохоронцями, щоб так само припинити і її.
Нагадаємо, нардепа-втікача Олександра Онищенка і ще 20 осіб підозрюють у махінаціях із газом держкомпанії «Укгазвидобування», який отримували за угодою про спільну діяльність.

Коментарi

Коментарiв