Експерт: Як виглядатиме Україна в разі реалізації плану Пінчука

220
Співзасновник Bendukidze Free Market Center Володимир Федорін прокоментував статтю олігарха Віктора Пінчука, у якій він закликав Україну віддати Крим і відмовитися від членства у ЄС.

Як підкреслив Федорін, насправді «болючий компроміс» (так Пінчук назвав здачу Криму і відмову від членства в ЄС) означає відмову від пріоритетів зовнішньої політики, яких Україна так-сяк дотримувалася протягом всієї історії своєї незалежності, згортання реформ, які і так майже видихнулись, перехід під протекторат Москви, яка буде щедро винагороджена за віроломство і перший з часів Другої світової війни переділ кордонів у Європі.
За словами фахівця, у разі реалізації плану Пінчука Україна виглядатиме так:
1) відторгнутий Крим;
2) до складу України інкорпоровані дві бандитські республіки, що мають відкритий кордон із Росією і квазілегітимні органи влади (цими територіями фактично керує Кремль);
3) економічні реформи, що було розпочато після Революції гідності, провалено;
4) відмова від євроінтеграції і інтеграції з НАТО означає, що у країни більше не буде інституційних «якорів», що забезпечили свого часу поступальне реформування всіх сторін життя в країнах Центральної та Східної Європи;
5) відповідно до найоптимістичніших підрахунків (ВВП на душу населення в міжнародних доларах по ППП) рівень життя 2016 року – на 10% нижче, ніж 2013-го.  Як підкреслив експерт, ідеї свободи і права народу на повстання проти злочинної влади ризикують бути дискредитовані на покоління – з усіма наслідками, що випливають для політичної та економічної долі країни.
«Ще раз: план Пінчука – це план згортання реформ, збереження олігархічної системи, підриву обороноздатності країни. Це – план першого розділу України, за яким неминуче підуть і інші – поки Кремль не насититься», – пояснив у статті для НВ Федорін.
Також він запевнив, що Кремль не насититься, поки не відновить «дружбу братніх народів» (тобто, ідеться про повернення України під владу Кремля).
Крім того, автор наголошує, що ще одним важливим наслідком «плану Пінчука», тобто її відмова від незалежності і перехід її на становище російського протекторату означатиме одне – обожнювання Путіна, встановлення в Росії режиму харизматичної диктатури.
«Путін стане першим московським лідером з часів Сталіна, який збільшив територію держави і – при цьому – за історичними російськими мірками заплатив за це мізерну ціну. Подумаєш, якісь кілька тисяч загиблих на Донбасі (мирне населення і «укропи», зрозуміло, не входять до путінського прейскуранту). Сорокинський «День опричника» виявиться в цьому випадку не антиутопією, а фантастично точним репортажем з Росії 2020-х», – спрогнозував фахівець.

Коментарi

Коментарiв