Путін може мінятися посадами з Мєдвєдєвим безкінечно – публіцист

212
Український журналіст, публіцист, ведучий Віталій Портніков пояснив, чи є у Президента РФ Владіміра Путіна можливість знайти собі наступника, як це колись зробив Боріс Єльцин.

«Я не думаю, що у Путіна, як колись у Єльцина, буде можливість знайти свого наступника. Бо сама конфігурація влади зараз є такою, що Путін має собі забезпечити володарювання до останнього дня життя», – підкреслив журналіст.
Єдине, за його словами, що може бути, – це можливість Путіна керувати країною не з посади президента – такий сценарій зараз обговорюється. Так, може бути створено якийсь інший орган влади, який зробить президента номінальним керівником країни, але на додачу буде створено також Державну раду, яку очолить Путін, в руках якої буде зосереджена реальна влада.
«Та я не дуже в це вірю. У Путіна є конституційна можливість бути президентом ще один термін. Якщо не буде гострої кризи в країні, він цю можливість використає. Вже на тлі цієї конституційної можливості будуть йти дискусії про те, що робити далі», – запевнив в інтерв’ю Радіо Свобода публіцист.
За його словами, Путін може мінятись із Мєдвєдєвим посадами президента і прем’єра до безконечності, оскільки їхня співпраця – це баланс кланових інтересів, які досі зберігаються.
Щоправда, як він нагадав, Мєдвєдєв кілька разів намагався обережно переграти Путіна.
«Але він завжди оглядався на тих, хто дав йому можливість сісти у президентське крісло. Серед цих людей був і сам Путін. Розумієте, Путін є членом «політбюро», яке вирішує всі проблеми Росії, а Мєдвєдєв, як на мене, – досі лише кандидат у члени», – наголосив Портніков.

Коментарi

Коментарiв