Савченко дісталося від СБУ за намір публікувати списки полонених

245
Радник очільник Служби безпеки України Юрій Тандіт пообіцяв, що СБУ здійснить роз’яснювальну роботу із позафракційним народним депутатом Надією Савченко щодо її наміру опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців найближчим часом – передає Інформаційний Акцент.

«Ці списки нам відомі, ми працюємо з ними. І не сумнівайтеся, ми обов’язково проведемо певну роз’яснювальну роботу Савченко в рамках чинного  законодавства», – підкреслив Тандіт.
Як він зауважив, в Україні існує певне законодавство, яке обмежує публікацію будь-якої інформації, пов’язаної з даними про військовополонених, і ця інформація не повинна використовуватися для політичного піару і маніпуляцій.
«Нові списки полонених – це не феєрверк, а тяжка праця. Ми не повинні використовувати цю інформацію для корисних цілей, маніпулювати цими списками, займатися політичним піаром. Важливо пам’ятати про життя цих людей, нам треба зробити все, щоб хлопці були звільнені. Треба пам’ятати про безвісти зниклих, їх більше 490 людей. Питання в тому, для чого взагалі ці списки опубліковувати», – наголосив радник очільника НБУ.  
Крім того, він пояснив, що поширення прізвищ військовополонених може нашкодити їх близьким, які перебувають у досить важкому емоційному стані через ці події, тому будь-яка інформація, яка пов’язана із заручниками, може мати характер не тільки корисної інформації, а й нашкодити їх рідним.
Нагадаємо, 6 січня народний депутат України Надія Савченко пообіцяла опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців: «Списки військовополонених та зниклих безвісти, котрі я отримала за результатами зустрічі в Мінську, а також зібрані мною з моменту мого звільнення з російського полону я оприлюдню найближчим часом».

Коментарi

Коментарiв