Потворний гібрид путінської системи приречений – Ейдман

377
Соціолог, російський опозиціонер, який нині живе в Німеччині Ігорь Ейдман прокоментував нещодавнє інтерв’ю політолога Єкатєріни Шульман, що викликало жваву дискусію про те, чи можна назвати путінський режим гібридним.

«Гібрид, як відомо, – організм, який з’явився внаслідок схрещування генетично різних форм. Путінський режим можна назвати гібридним, але він з’явився в результаті схрещування не авторитаризму і демократії (як вважає Шульман), а радянського бюрократичного «реального соціалізму» і «дикого», бандитського капіталізму. Причому гібридні в Росії не тільки політичний режим, але і соціально-економічна система і всі основні суспільні інститути», – наголосив соціолог.
За його словами, справжня мати цієї системи – «совок», батько – «дикий капіталізм» із радянських пропагандистських страшилок. Так, усі 1990-ті відбувався болісний «процес народження монстра, а потім з’явився на світ путінський виродок-гібрид, який взяв у батьків все найгірше».
Як підкреслив Ейдман у своєму Facebook, Путін змінив гібридну систему, повернувши до неї багато радянських елементів, що вже, здавалося би, пішли.
«Почалося все із невинного начебто повернення нової версії михалковського гімну. А потім Путін знищив всяку конкуренцію на виборах, відновив політичні репресії проти інакомислячих, насадив державну урапатріотичну ідеологію, посилив бюрократичний диктат в економіці. Паралельно при ньому різко посилилися і вади «дикого капіталізму»: корупція, нерівність, соціальне і трудове безправ’я тощо», – констатував фахівець.
«Важко сказати, скільки ще проживе потворний гібрид путінської системи. Однак у довгостроковій перспективі він приречений, оскільки як показує практика, гібриди не можуть давати потомства, а гібридні системи – розвиватися і відповідати на виклики часу», – підсумував опозиціонер.

Коментарi

Коментарiв