ІноЗМІ: Росія планує повномасштабне вторгнення в Україну?

228
Американський історик українського походження, політолог Олександр Мотиль висловив думку, що заяви Президента РФ Владіміра Путіна щодо «мирного» вирішення конфлікту на Донбасі насправді не мають жодного сенсу, оскільки уже найближчим часом Росія застосує «сирійський сценарій» щодо України.

У статті для американського видання Newsweek Олександр Мотиль проаналізував нещодавні висловлювання кремлівських аналітиків щодо можливого «сирійського сценарію» в Україні. 
«У демократичних країнах, приватні аналітики в цілому говорять самі за себе. В авторитарних, тоталітарних і фашистських режимах високопоставлені аналітики часто говорять від імені лідера, хоча й неофіційно, тим самим надаючи йому можливість заперечувати», − підкреслив фахівець, пояснюючи, чому слід брати до уваги слова кремлівських аналітиків (Міхаїла Александрова із Московського Інституту міжнародних відносин, екс-«міністра» так званої ДНР Алєксандра Кофмана і російського економіста Міхаїла Хазіна, які нещодавно висловлювалися про можливе вторгнення до України). 
Політолог запевнив, що, як мінімум, ці висловлювання свідчать про «бруталізвцію російської політичної культури», а їх детальність теж свідчить і про те, що цього разу це не просто розмови.
На цьому тлі експерт навів інформацію низки американських експертів: відповідно до їхніх підрахунків, Росія потребуватиме армію чисельністю від 667,123 до 865,769 осіб для повноцінного вторгнення до України.
«Чи може Росія розпочати таку війну, навіть будучи втягнутою у війну у Сирії?», − зауважив історик, додавши, що насправді така ймовірність є, але втрати з обох боків (і українців, і росіян) будуть величезними.

Коментарi

Коментарiв