Стало відомо, коли в Україні з’явиться медичне страхування, яке розкритикували в МОЗ

352
Віце-прем’єр-міністр з соціальних питань Павло Розенко запевнив, що для запровадження в Україні системи загальнообов’язкового медичного страхування і наведення порядку в системі охорони здоров’я потрібно мінімум три роки.

«Для того, щоб запровадити, скажемо так, будь-який вид страхової медицини, то ми повинні в першу чергу навести порядок із механізмом проходження грошей, які віддаються, тобто, або через загальний державний страховий фонд, або через недержавні страхові фонди в залежності від моделі, доходять до кожного пацієнта, доходять до кожної людини, до кожної лікарні, до кожної поліклініки», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода віце-прем’єр. 
«Процес переходу на страхову медицину, наведення порядку в системі охорони здоров’я, визначення механізмів фінансування її і до кінцевого моменту займе щонайменше три роки. Це не є простий процес. Тому в нас є якраз три роки для того, щоб запровадити механізм страхової медицини», – зауважив Розенко.
Крім того, він наголосив, що в Україні необхідно ухвалити відповідне законодавство.
Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я України виступило проти ухвалення Верховною Радою законопроекту №4981 про загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, що передбачає здійснення страхування працівників підприємств у приватних страхових компаніях.
«Міжнародний досвід свідчить, що збір коштів для охорони здоров’я шляхом запровадження додаткового податку на заробітну плату призведе до зростання рівня тінізації економіки, а, отже, до зменшення доходів державного, місцевих бюджетів та в підсумку – погіршення послуг для пацієнтів», – заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

Коментарi

Коментарiв