Ставнійчук спрогнозувала 2017-го чергове поглиблення кризи в Україні

267
Член і заступник очільника ЦВК 1999-2007 роках, колишній заступник глави Адміністрації Президента, експерт у галузі права Марина Ставнійчук спрогнозувала, що 2017 року криза лише поглиблюватиметься і пояснила, чи є шляхи її подолання.

«Ми вже чітко розуміємо, що ця псевдоеліта – це не еліта. Але інстинкт самозбереження все рівно має бути, навіть у самих бездушних, нерозумних людей, які перебувають у владі», – підкреслила Ставнійчук. 
«Мій прогноз на 2017 рік – криза буде поглиблюватися. Уже очевидно, що всі можливості, усі важелі, усі ресурси, які мала ця влада – вона використала. Вони політичні банкрути – повністю. Про режим довіри нема чого говорити – рейтинги мінусові», – констатувала правник.
Тим не менше, за її словами, із цієї кризи є вихід у рамках чинної Конституції, а також вихід народного правління. 
«Але другий варіант – це ідеал, насправді, тому що я далека від думки, що збереться Конституційна асамблея і буде писати проект Конституції, і буде паралельно управляти країною. Це утопія, я вважаю», – пояснила в ефірі 112 фахівець.
Третій варіант, на її думку, – це диктатура. Четвертий – «жорстка рука, хунта, і нас до цього теж штовхають». 
«З’являються люди, які кажуть, що вони були командирами – вони мало що розбираються в політиці, але вони вже претендують на булаву. Кожна розумна людина завжди сумнівається, а той, хто мало знає, він не сумнівається ні в чому – йому здається, що він знає все», – наголосила екс-заступник очільника АП. 
«Я сподіваюся на 90%, що все-таки еліта, розумна, люди в цій країні візьмуть верх і в рамках існуючої політичної системи пройдуть відповідні процедури для того, щоб оцю трансформацію провести у мирний спосіб», – підсумувала Ставнійчук.

Коментарi

Коментарiв