У Мінєвроінтеграції пояснили, чому ЄС втомився від України

310
Заступник міністра з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль підкреслила, що Україна дуже добре розповідає про свої невдачі, але не вміє рекламувати, якщо в неї трапляється щось хороше.

«Ми чуємо постійно, що у Брюсселі втомилися від України. Причина в тому, що від нас рідко бувають хороші новини, ми асоціюємося в європейських інституціях і столицях з поганими новинами», – підкреслила Зеркаль.
«Згадайте, перед запуском електронного декларування у нас було дуже багато скандалів. Але після того, як декларування запустилося, ніхто про це особливо й не говорить як про досягнення. Хоча ця система вважається найбільш передовою та прозорою з усіх існуючих в Європі та світі», – зауважила в інтерв’ю Європейській правді високопосадовець.
За її словами, Україна дуже добре розповідає про свої невдачі, у тому числі про ймовірні, але коли щось робить, то не вміє це рекламувати. Для прикладу вона нагадала про законодавчу база у галузі боротьби з корупцією, відкритість реєстрів власності, реєстрів ведення бізнесу, той самий Prozorro й ухвалений закон про запобігання корупції у спорті є набагато просунутішими, ніж у будь-якій з країн-членів ЄС.
«Ми не проактивні, а реактивні. Ми не створюємо інформаційний простір, а тільки реагуємо на щось. Це не дає нам можливості впливати на громадську думку в країнах-членах ЄС», – пояснила заступник міністра. 
«Щоб змінити таке ставлення, повинна бути загальна, скоординована політика, в рамках якої всі працюють. І взагалі в питаннях зовнішньої політики і спілкування з нашими партнерами, як на мене, нам дуже не вистачає скоординованості», – запевнила Зеркаль. 
Крім того, вона розповіла про втому від Європи з боку України.
«Коли один йде назустріч, все робить, а інший розповідає, мовляв, ви ще зробіть це і ось це, а тільки потім – я… І навіть коли приходить «потім», обіцянки все одно не виконуються…», – зазначила урядовець. 
«Звісно, тут виникає певне розчарування. Тому, дійсно, є певна втома. І її посилює те, що ухвалення рішень в Європейському Союзі і справді дуже ускладнено бюрократичними процедурами», – підкреслила вона.
Для прикладу вона нагадала про угоду про допомогу в проведенні адміністративної реформи, про яку говорили ще з 2014 року. 
«Спочатку була проблема з нашого боку, ми ніяк не могли розробити стратегію проведення адмінреформи. Потім це питання затверджувалося на стороні ЄС. Зрештою, наскільки я розумію, ми побачимо гроші десь наприкінці наступного року – такі процедури. Взагалі втома від Європи – це не український феномен. У самому ЄС також є втома від громіздкої бюрократії і від усього того, що відбувається», – підсумувала Зеркаль.

Коментарi

Коментарiв