Для України оптимальним був би «заморожений конфлікт» на Донбасі – експерт

323
Науковий директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», професор НАУКМА Олексій Гарань несподівано заявив, що оптимальним вирішенням конфлікту на Донбасі був би варіант «замороженого конфлікту», хоча більшість експертів і політиків і виступають проти цього сценарію. 

Науковець запевнив, що, судячи з досвіду інших держав, іти на поступки бойовикам неприпустимо. Саме тому, за його словами, оптимальним вирішенням конфлікту на Сході України був би варіант «замороженого конфлікту» без застосування сили. 
«Із погляду порівняльної політології, для нас зараз був би оптимальним варіант «замороженого конфлікту», але такого, коли не стріляють», – підкреслив політолог. 
«У цьому разі у нас є такі приклади, як Кіпр, як те саме Придністров’я. Але зараз мені спадає на думку дещо інше, оскільки я щойно повернувся з Ізраїлю. Там я побачив, як уживаються різні релігії. Зокрема, так співпало, що спершу була Ханука (єврейське свято), католицьке Різдво, а потім – православне Різдво, і я побачив, як живуть поряд різні релігії, і живуть досить мирно», – пояснив в ефірі 5 каналу Гарань. 
«Утім, перше, що я почув, коли приземлився, – це новина про теракт. Це доводить, що конфлікт насправді триває уже скільки років. І те, що мене вразило, – CNN показав, як це сприйняли у Секторі Газа. Для них це було свято… А перед цим, ми можемо згадати, що Ізраїль пішов на колосальні поступки саме в Секторі Газа, бо він ліквідував своє військове поселення», – зауважив фахівець.
«І це робилося силою, бо єврейські поселенці не хотіли виїжджати… Що вони отримали? Вони отримали при владі ХАМАС (правлячий палестинський ісламістський рух у Секторі Газа, визнаний терористичною організацією). Виходить, що можна йти на поступки, але ці поступки призводять до відповідної реакції з іншого боку. І це вже є урок для нас», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв