Політолог: Нам немає про що домовлятися з Росією – вона чекає нашої капітуляції

198
Доктор політичних наук, завідуючий відділом розвитку політичної системи Національного інституту стратегічних досліджень Максим Розумний запевнив, що Росія готова домовлятися лише про одне – про капітуляцію України.

«Коли ідеться про необхідність домовлятися про щось з Росією, слід розуміти, що Росія готова домовлятися лише про одне − про капітуляцію України. Про будь-що інше (виведення збройних формувань із території України, припинення підтримки бойовиків Донбасу чи, тим більше, деокупацію Криму) на сьогоднішній день абсолютно марно говорити з Росією, оскільки це не входить в її плани», − підкреслив у статті для УНІАН політолог, додавши, що її до цього не спонукають об’єктивні обставини.
Як він зауважив, нині російська влада не має волі до поступок зі свого боку. Більше того, у РФ зберігається уявлення про те, що такі поступки повинна робити протилежна сторона. 
За словами фахівця, об’єктивні обставини (зокрема, економічний стан, добробут громадян, санкції) для Росії не є серйозним аргументом, який здатен змусити її домовлятися і виконувати домовленості. 
«Ці обставини починають працювати лише в тому випадку, коли через них виникає невдоволення населення діями влади, а, відповідно, зменшується легітимність влади. Навпаки, зараз ми спостерігаємо протилежну тенденцію, коли економічні проблеми в Росії (які, до речі, не є аж такими суттєвими на сьогоднішній день; принаймні те, що бачать росіяни у своїх гаманцях та магазинах, не становить проблему для них) завдяки інформаційному та політичному контексту тільки зміцнюють позиції російської влади − як це не парадоксально для зовнішнього спостерігача», − констатував Розумний.
На цьому тлі він наголосив, що нині росіяни поступово повертаються до радянського світогляду і відчуття, яке сьогодні є для них бажаним. 
Аналізуючи Мінські домовленості він запевнив, що переговорний процес у цьому форматі уже не є шляхом та інструментом досягнення миру, це вже очевидно. Вони є способом ведення «гібридної війни», в якій кожна сторона намагається використати мінський процес і домовленості, щоб, як і іншими воєнними засобами, завдати максимальної шкоди противнику. 
«Росія намагається завдати максимальної шкоди Україні через мінський процес, а Україна повинна намагатися використати мінський процес для того, щоб завдати максимальної шкоди Росії. Ми не повинні відмовлятися від цього інструменту, оскільки на нього зав’язані наші основні надії і ресурси − тиск наших західних союзників, який прив’язаний до Мінських домовленостей», − підкреслив експерт.
Так, за його словами, українська сторона повинна і далі грати в цю гру, так само, як у неї грають росіяни, але при цьому повинна розуміти, що результатом, який ми можемо мати в майбутньому, є максимальне послаблення позицій Росії, коли баланс сил схилиться на нашу користь. 
«У якій перспективі це станеться − сьогодні сказати важко. Але, коли йдеться про Росію та еволюцію таких специфічних авторитарних утворень, що розвиваються в стані психозу, така сприятлива для України кон’юнктура може виникнути в будь-який момент − і через рік, і через два. Та треба розраховувати на більші дистанції», − підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв