НАБУ може викликати Порошенка на допит через «компромат» Онищенка

236
Очільник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що Президента Петра Порошенка можуть допитати щодо скуповування голосів у Верховній Раді, про яке заявив нардеп-утікач Олександр Онищенко.

Директор НАБУ підкреслив, що нині у відомстві перевіряють заяву Онищенка про те, що своє місце у парламенті він купив.
«Ми поки що сприймаємо заяви Онищенка виключно як намір політизувати своє кримінальне провадження, щоб відволікти увагу суспільства від того, що на три мільярди гривень завдано збитків державі», – розповів в ефірі 5 каналу Ситник.
Так, він зазначив, що Онищенко не надав НАБУ жодних доказів, які би свідчили про правдивість його заяв. Зокрема, нардеп-утікач зробив дуже багато заяв, але більшість із них мають лише загальний характер. 
«Ми зареєстрували кримінальне провадження відповідно 369 статті, це надання хабарів. І зараз проводимо розслідування. Але ми все-таки очікуємо, що це будуть не загальні якісь заяви, а якась конкретна інформація і конкретні якісь, якщо є, записи. Вони існують зараз зі слів Онищенка, можливо, якщо він передасть записи, якщо дасть конкретні свідчення, ми зможемо дальше рухатись по цих провадженнях», – пояснив посадовець.
Крім того, він наголосив, що подібні заяви про підкуп, на кшталт заяв Онищенка, не є унікальними. Але «особа фактично визнає і свою участь у протиправних діях». 
«Я б назвав це явкою з повинною у ЗМІ, тому не відкривати тут провадження і не перевіряти ці факти було би неправильно», – зауважив очільник Антикорупційного бюро.

Коментарi

Коментарiв