У ВРУ заявили, що «випадково» ліквідували податкову міліцію

365
Народний депутат України Тетяна Острікова пояснила, чому насправді було ліквідовано податкову міліцію. 

Як нагадала Острікова, згідно зі змінами до податкового кодексу, з 1 січня податкова міліція опинилася поза законом.
У своєму Facebook нардеп підкреслила, що норма про ліквідацію податкової міліції мала вступити в силу разом з новим законом про створення фінансової поліції.
«У законопроекті змінили номер пункту про податкову поліцію, а в перехідних положеннях, які стосуються набрання чинності відповідними нормами – номер змінити забули. І виходить, що пункт 134 про виключення з Податкового кодексу розділу ХVІІІ – 2 «Податкова міліція» набрав чинності», – пояснила високопосадовець.
На її думку, нині є кілька сценаріїв виходу із ситуації.
«Перший – отримати певне роз’яснення (на мою думку, сумнівне з точки зору правової чистоти) про те, що це технічна помилка і пункт 134 закону має набути сили разом з відповідним законом про створення фінансової поліції. Другий – внести зміни в Податковий кодекс, пройшовши через процедуру розгляду законопроекту, передбачену Законом України «Про Регламент», – запевнила Острікова.
Крім того, за її словами, є і третій варіант. 
«Якщо з Божою поміччю сталася така «прикра» помилочка, треба використати момент для розгляду та ухвалення нового закону про створення фінансової поліції. Це до речі і на виконання Коаліційної угоди, і перед МВФ вже прострочене зобовязання. І законороект відповідний номер 4228 про фінансову поліцію вже давно підготовлено і внесено в парламент», – підсумувала народний депутат.

Коментарi

Коментарiв