Повна маячня: експерти прокоментували азаровський «держпереворот»

361
Низка експертів прокоментували обіцянку колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова звертатися до міжнародних судів після того, як московський суд визнав «державним переворотом» події 2014 року в Україні. 

Нагадаємо, напередодні, коментуючи рішення Дорогомилівського суду Москви про визнання подій в Україні 2014 року «державним переворотом»,  Азаров пообіцяв, що це лише початок, і він іще звернеться до міжнародних судів щодо цього питання.
«Це повна маячня і абсурд. Інакше, як ідіотизмом, це не можна назвати. Це так зване рішення російського суду йде врозріз із міжнародним правом, тому що це суд іноземної держави, і це не його юрисдикція», – пояснив у коментарі Апострофу юрист-міжнародник Олександр Мережко.
Так, він підкреслив, що увалювати рішення, тим більше в межах цивільної справи, з приводу конституційного права іноземної держави – це повний абсурд, оскільки рішення може ухвалювати тільки суд України. 
«А коли російський суд ухвалив таке рішення, навіть з точки зору їх права це – теж абсурд. Міжнародне право побудоване на принципі суверенної рівності держав, і з цього випливає, що кожна держава має свою внутрішню юрисдикцію, і в межах своєї юрисдикції російський суд може ухвалювати рішення. Але вони не вправі ухвалювати, розглядати чи оцінювати події, які відбувалися на території іноземної держави, особливо, пов’язані з конституційним правом», – наголосив фахівець.
Крім того, він звернув увагу на те, що Азаров не зазначив, яких міжнародних судів він звертатиметься. 
За словами експерта, звернення до Міжнародного суду ООН – виключено, оскільки тільки держави можуть туди звертатися. 
«Може, він має на увазі Європейський суд із прав людини? Але це теж абсурд, тому що ЄСПЛ розглядає у межах своєї компетенції тільки ті справи, які стосуються захисту прав людини, передбачених Європейською Конвенцією про права і свободи людини. А це рішення ніяк не стосується тих прав, які передбачені. Він в силу свого ідіотизму може спробувати туди направити скаргу, але вона буде визнана неприйнятною, просто посміються над де*ілами», – підкреслив Мережко. 
Раніше російський адвокат Марк Фейгін спрогнозував, що рішення московського суду стане підставою для цієї комуни колишніх українських чиновників для звернення до міжнародних судових інстанції. Багато з цих чиновників піддані санкціям, і вони будуть оскаржувати їх законність, законність конфіскації майна, заморожування їх активів, посилаючись на це рішення суду. 
Нині ж він пояснив, що з юридичної точки зору для цього немає жодних підстав, оскільки у московського суду не було підстав виносити це рішення. 
«Тобто це рішення є політично вмотивованим, воно винесено в інтересах цієї групи осіб, оскільки їх інтереси збігаються з позицією Москви, яка в цьому конфлікті відомо якої позиції дотримується», – зауважив Фейгін.
Крім того, він прокоментував «обіцянку» Азарова створити «уряд у вигнанні».
«Цей політичний момент, а не процесуальний, мені здається, теж дуже важливий. Оскільки навіть якщо до ЄСПЛ звертатися з приводу заморожування рахунків, він буде посилатися на рішення московського суду, що він був змушений покинути Україну, що переслідування було засновано на політичних мотивах», – наголосив адвокат.
Також він висловив думку, що вони звертатимуться до інших міжнародних інстанцій для того, щоб факт перевороту визнати на інших рівнях. 
«Є Міжнародний кримінальний суд ООН, до якого вони можуть звернутися за визнанням того, що вони переслідуються за політичними мотивами, а в Україні відбувся насильницький державний переворот», – пояснив фахівець. 
«Хоча цей суд має певні правила: туди повинні звертатися держави. Але фізичні особи теж можуть, для цього потрібні певні умови. Можливо, вони будуть діяти як колективний орган, і цього я б не виключав, тому що це потрібно Москві. Я взагалі впевнений, що все це потрібно для того, щоб втягнути українську владу у ці судові процеси, оскільки добитися вони все одно нічого не зможуть», – підсумував Фейгін.

Коментарi

Коментарiв