Нас чекають кепські часи – Глузман

458
Психіатр, громадський діяч, дисидент Семен Глузман зробив невтішний прогноз щодо реформ у системі охорони здоров’я України. 

«Як завжди, все у нас починається з Адміністрації Президента. Саме там зібрані кращі уми України, кращі аналітики та державні менеджери. Саме там, а не в якомусь Кабміні, приймаються мудрі кадрові рішення. Я, лікар, особливо яскраво бачу прояв цієї вселенської Мудрості за якістю відбору все нових і нових Міністрів охорони здоров’я», – зазначив психіатр. 
«Дуже хочеться дізнатися ім’я нинішнього президентського мудреця, що готує нам у своїх таємних лаштунках нового претендента на міністерський медичний престол. А поки – харчуюся чутками, що тоненьким струмочком випливають з тієї ж Адміністрації Президента. І тому розумію: краще не буде», – висловив думку Глузман.
За його словами, українцям знову запропонують чергову випадкову людину, непрофесіонала з гострим політичним чуттям. 
«І справді, при чому тут менеджмент, економічна доцільність, рішучість і відповідальність. Головне в іншому: фракція проголосувала правильно, підтримала бюджет, отже, їй необхідно віддячити. А Міністерство охорони здоров’я і сьогодні ласий шматок, особливо для українських політиків з природженою відсутністю морального нюху», – підкреслив у статті для НВ фахівець. 
Так, він спрогнозував, що на українців чекають «кепські часи». Зокрема, ідеться про подальший розпад системи охорони громадського здоров’я. 
«Чи можливо зупинити цей процес, вибудувати ефективну, відповідну до наших економічних реалій медичну систему, не грузинську, не американську і зовсім не новозеландську? Так, можливо. І в країні, в Україні, є здатні це зробити фахівці», – зауважив лікар. 
«Але у всіх у них є один істотний недолік, навіть ґандж. Вони не належать до фракції, яка правильно проголосувала за бюджет. Вони взагалі не належать до жодної фракції. І не є депутатами. І, недолугі, народилися тут, в Україні, а не в заклично солодких Грузії, США і Новій Зеландії», – пише Глузман. 
«Колись на конференції в Швейцарії, я познайомився з міністром охорони здоров’я такої далекої від нас Руанди. Розумна, тонка, чудово освічена молода людина, уродженець тієї ж африканської Руанди викликав тоді у мене серцевий біль. Тому що в моїй країні в ті дні міністром служив черговий наш нікчема, млявий, байдужий, ледачий», – розповів дисидент.
«Можливо, його, темношкірого інтелектуала і красеня запросимо до себе в міністри? Візитка з адресою і телефоном у мене збереглася. Не знає української мови? Не проблема, зовсім нещодавно у нас вже був такий міністр». Утім, не буду посилати прохання президенту уважно розглянути цю кандидатуру. Шкода гарної людини. В реаліях нашої протоєвропейської держави вона вижити не зможе. Утече або вкоротить собі віку», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв