У США визнали, що дарма не дали Україні оборонну зброю для боротьби з Росією

203
Кандидат на посаду очільника Державного департаменту США Рекс Тіллерсон запевнив, що у Білому Домі могли рішучіше відповісти на анексію Криму Росією та надати Україні оборонне озброєння.

Відповідну заяву Тіллерсон зробив під час слухань у комітеті Сенату США із закордонних справ щодо затвердження його кандидатури на посаду держсекретаря Сполучених Штатів Америки, про це пише УНІАН
Відповідаючи на питання сенатора від Демократичної партії Бена Кардіна про те, чи погоджується Тіллерсон зі стратегією, що США мають очолювати глобальну коаліцію шляхом запровадження санкцій проти Росії за її дії, зокрема анексію Криму і дестабілізацію ситуації на Донбасі, останній погодився, що «санкції є потужним інструментом із точки зору стримування додаткових дій». 
Тіллерсон підкреслив, що захоплення Криму «заскочило зненацька» багатьох людей. За його словами, справжнім питанням була відповідь на анексію півострова, яка у підсумку призвела до подальших дій Росії, до яких вона вдалася на Сході України, перетнувши українсько-російський кордон із переміщенням військового майна та російського командування. 
«Я вважаю, що відсутність дуже рішучого та потужного реагування на захоплення Криму було оцінено Росією як слабка відповідь», − заявив політик. 
«Я би рекомендував, щоб Україна взяла всі військові сили та засоби, які були у наявності, та розмістила їх на східному кордоні», − підкреслив Тіллерсон, додавши, що Україні потрібно було надати захисне озброєння, аби вона могла захищати себе самостійно. 
Зокрема, політик запевнив, що українські сили необхідно було посилити захисним озброєнням. 

Коментарi

Коментарiв