Савченко порушила цілу низку законів публікацією списку полонених – СБУ

251
Радник очільника Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив, що народний депутат Надія Савченко порушила низку норм українського законодавства опублікувавши свій список полонених. 

Тандіт анонсував, що уже найближчим часом СБУ дасть правову оцінку цим діям Савченко. 
«У цьому випадку порушено досить велика кількість правових норм. Нині СБУ визначає правову оцінку того, що сталося. Ми говоримо про закон про персональні дані людини, в міжнародній практиці – це неприпустимо», – підкреслив в ефірі 5 каналу посадовець. 
«Нам зараз уже дзвонять із міжнародних організацій, колеги з-за кордону – не можна давати таку інформацію без дозволу родичів. Надя або її помічники обдзвонювали близьких, рідних, матерів? Питали, чи готові вони дати згоду або хочуть вони, щоб прізвища їхніх синів почали зараз всюди розкручувати, в тому числі за лінією дотику. Є закон про боротьбу з тероризмом, в даному випадку вона як посадова особа не мала право називати імена наших захисників військових відкрито», – наголосив він.
Також радник глави СБУ повідомив, що відомство проводить експертну оцінку і уже найближчим часом фахівці зроблять відповідні висновки щодо дій Савченко. 
 
Крім того, Тандіт пояснив, що «списком Савченко» можуть скористатися шахраї, аби  вимагати гроші у родичів полонених. 
«Коли ми вперше дізналися, що вона буде опубліковувати ці списки, я їй подзвонив, я її попросив не робити цього, припускаючи, що можуть бути помилки. Але це не найважливіше. Ми говоримо про некоректність списків, що там є не просто якісь помарки, а в цьому списку є загиблі хлопці, яких нібито Україна подає на звільнення, там є вже звільнені і знайдені», – розповів він. 
За його словами, тепер Центр по звільненню заручників працює в посиленому режимі.
«Були факти, коли після подібних опублікувань (слава Богу, такий великий список ніколи раніше не публікували) з’являлися шахраї, які за персональними даними виходили на родичів і намагалися використовувати ситуацію», – підкреслив радник глави СБУ. 
«Близькі та рідні перебувають в емоційно дуже важкому стані, і виходить на зв’язок по телефону людина і каже: «Я знаю, як звільнити вашого сина, якщо ви не перерахуєте гроші на такий-то рахунок, то я його вб’ю». І люди перераховували гроші», – зазначив Тандіт. 
Нагадаємо, 10 січня 2016 року Надія Савченко оприлюднила списки полонених українців, яких утримують бойовики на тимчасово окупованих територіях.  Крім того, вона опублікувала також прізвища політв’язнів Кремля і росіян – військових і цивільних, які ув’язнені в Україні. 

Коментарi

Коментарiв