Санкції лише підвищили рейтинг Путіна, так його не прибрати – аналітик

222
Економічний експерт, аналітик Андрій Головачов запевнив, що за допомогою санкцій Владіміра Путін не усунути з президентського крісла в РФ, оскільки менталітет російської людини передбачає необхідність в образі ворога, великої ідеї і, як наслідок, великого лідера. 

«Після того, як Захід три роки тому ввів санкції проти Росії, західні та українські журналісти, захлинаючись, описували можливі сценарії бунту російських еліт і швидкого повалення Путіна. Пишуть про це і донині», − підкреслив у своєму Facebook Головачов. 
За його словами, усі ці сценарії – повна наївність, оскільки в Росії еліти просто немає, і ніколи не було. 
«Утім, як і в Україні теж. Те, що в Росії хтось називає елітою, це простий перелік людей, яким дозволили доторкнутися до годівниці. Там же немає таких особистостей, як Стів Джобс і Білл Ґейтс, Марк Цукерберґ, Сергій Брін, Дональд Трамп тощо», – зауважив аналітик.
Тому, як він запевнив, якщо російська «еліта» буде незадоволена Путіним, її дуже швидко замінять на нову «еліту». 
«І добре, якщо при цьому збережуть життя, як романтику Ходорковському чи меру Лужкову. Саме так змінювалася еліта в Росії останні 500 років. Хто призабув, може освіжити в пам’яті біографію Сталіна, Петра I або навіть Івана Грозного», – наголосив фахівець. 
На його думку, санкції дійсно завдали економічних збитків Росії, але вони нездатні вплинути на політику Росії щодо України і щодо Заходу. 
«Швидше навпаки – позиція Росії виявилася вкрай жорсткою і майже безкомпромісною. Як влучно свого часу зауважив Кіссінджер: «Санкції – це не політика, це, швидше, банкрутство попередньої політики», – нагадав експерт, додавши, що він абсолютно правий, оскільки санкції ні на міліметр не змінили позицію Росії у жодному питанні.
На цьому тлі він нагадав, що РФ уже десятки разів входила в найсильнішу конфронтацію з Європою і США – для Кремля це нормальний стан, і самі росіяни уже звикли до труднощів, із цим пов’язаних. 
«Труднощі для росіян – це норма, а добробут для них – це нонсенс. Для українців, мабуть, це справедливо ще більшим чином. Як я неодноразово стверджував, що санкції не вплинуть на популярність Путіна в Росії. Швидше навпаки – санкції лише підвищили авторитет Путіна, і його рейтинг зараз зашкалює за 80%. Такий менталітет російської людини, якій завжди потрібен образ ворога, велика ідея і, як наслідок, великий лідер (цар). Великий, звичайно, у специфічному російському розумінні», – підкреслив економіст. 
«Санкціями Путіна, звичайно, не прибрати. Але значно цікавіший інший момент. Політологи давно помітили, що в світі режим особистої влади триває десь 16 років, після чого він починає трансформуватися. Путін саме і знаходиться при владі ці 16 років. Чи буде трансформовано режим особистої влади Путіна, і якщо так, то на що? Подивимося», – підсумував Головачов.

Коментарi

Коментарiв