Експерт пояснив, навіщо насправді Савченко оприлюднила списки полонених

210
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик висловив думку, що оприлюднення списків полонених і заручників Надією Савченко – це електоральна технологія, яку вона використовує для збільшення політичного рейтингу. 

Як стверджує експерт, таким чином Савченко намагається дискредитувати владу, демонструючи, що начебто тільки вона може результативно вести перемовини щодо звільнення українців.
«Це явно деструктивна дія, спрямована на дискредитацію української влади в питаннях переговорів. Парламентарій ілюструє, що влада не здатна звільнити полонених і заручників, а сама вона є єдиною надією. Але втручання в переговори будь-яких третіх сил, які невідомо на кого орієнтовані, невідомо ким керовані і невідомо з ким співпрацюють, але при цьому ведуть сепаратні переговори з бойовиками чи ворогом – такі люди не можуть брати участь у процесі обміну», – запевнив у коментарі 24 Кулик. 
За його словами, нардеп фактично зриває процес обміну полоненими, втручаючись у нього і створюючи труднощі для української влади, правоохоронної і судової систем.
«Звільнення чи обмін мають бути узгодженими з правоохоронцями, спецслужбами і судовою системою. Ті затримані на українській території росіяни, які зі зброєю в руках брали участь у військових діях проти ЗСУ, підпадають під українське карне законодавство. Якщо Савченко сподівається, що «за замовчанням» без необхідної правової процедури їх можна обміняти, то вона не розуміє, як працює система», – підкреслив фахівець.
Крім того, він спрогнозував, що льотчиця і надалі не планує узгоджувати свою позицію як із СБУ, так і іншими владними структурами України.
«Вона продовжить свої дії, які узгоджуватиме з іншими гравцями на цьому полі – такими, як Медведчук. Чи з терористами і Російською Федерацією. Це вже антиукраїнська позиція, яка шкодить нашій національній безпеці», – підсумував Кулик. 

Коментарi

Коментарiв