Нацбанк знайшов крайніх у падінні гривні

291
Заступник глави НБУ Олег Чурій запевнив, що падіння курсу гривні пов’язане з традиційним для перших місяців року сезонним спадом ділової активності.

«У перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходила для продажу валютна виручка, яка накопичувалася під час новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями у США та Європі. Але цей фактор був тимчасовий», – заявив представник Національного банку, про це пише прес-служба відомства.
Він запевнив, що нині наразі нижчу, ніж у попередні місяці, пропозицію валюти зумовлює традиційний для перших місяців року сезонний спад ділової активності, який, зокрема, полягає у дещо меншому надходженні виручки від експорту врожаю агрокультур, які були основним джерелом іноземної валюти в осінні місяці.
«Водночас роль основного джерела валютної виручки поступово переймає металургійний експорт. Цьому також сприяє світова цінова кон’юнктура завдяки подорожчанню сталі та залізної руди», – підкреслив банкір.
Нагадаємо, станом на 13 січня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 10:40 встановилися на рівні 27,42-27,55 гривні за долар. 

Коментарi

Коментарiв